Akcesoria do tabletów

Rysiki Wacom Bamboo Stylus feel dla Samsunga Galaxy Note w sprzedaży od maja

przeczytasz w 1 min.

Firma Wacom zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży rysików Bamboo Stylus feel przeznaczonych dla Galaxy Note.

wacom logo piórka rysiki bamboo stylus

Firma Wacom zapowiedziała, że niebawem wprowadzi na rynek rysiki Bamboo Stylus feel dla smartfonów Samsung Galaxy Note, należących do gamy aktywnych piór w rodzinie Bamboo Stylus dla wielu dotykowych urządzeń. Produkt trafi do sprzedaży w maju bieżącego roku.

Technologie Wacom feel IT są dla firmy kluczowe, pozwalają użytkownikom w unikalny i naturalny sposób pracować za pomocą pióra przy korzystaniu z urządzeń mobilnych. Dzięki technologii rezonansu magnetycznego (EMR) możliwa jest stała komunikacja aktywnego pióra i specjalnego czytnika, w który wyposażono smartfony bądź tablety.

Technologia umożliwia wykorzystywanie różnych poziomów nacisku i pozwala użytkownikowi na dokładne odwzorowanie jego ruchów na ekranie kompatybilnego urządzenia mobilnego. Na przykład, gdy dociskamy piórko do ekranu, linia robi się grubsza. Większość smartfonów i tabletów wykorzystujących technologię feel IT rozpoznaje do 512 poziomów nacisku (niektóre rozpoznają ich więcej).

wacom rysik piórko bamboo stylus feel samsung galaxy note wygląd kolor biały

W związku z tym użytkownicy mogą korzystać ze swoich rysików zgodnie z zasadami ergonomii do robienia precyzyjnych notatek, rysowania czy szkicowania i czerpać z tego jeszcze więcej radości. Dodatkowo Bamboo Stylus feel jest wyposażony w umieszczony w obudowie przycisk, który można dostosować i personalizować za pomocą aplikacji dla smartfona lub tabletu.

Podczas gdy dwa aktywne pióra Bamboo Stylus zaprezentowane w grudniu 2012 roku są kompatybilne z systemem Windows 8 i urządzeniami pracującymi z systemem Android, nowy Bamboo Stylus feel został zoptymalizowany głównie dla urządzeń Samsung Galaxy Note, odpowiednio wykorzystując specyficzną konfigurację sprzętową. Tak jak jego bliźniak, piórko oferowane jest w wersjach czarnej i białej.

wacom bamboo stylus feel samsung galaxy note wygląd kolor czarny

Piórka Bamboo Stylus feel w cenie 39,90 euro (z VAT), będą dostępne od początku maja 2013 w sklepach. W zestawie Bamboo Stylus feel dla Samsunga Galaxy Note znajdą się także dwie końcówki: miękka i twarda, zależnie od stylu pracy użytkownika – tak jak ołówki o różnym stopniu twardości w kontakcie z papierem.

Źródło: Wacom, inf. prasowa

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Vyzygota
  0
  Spoko, tylko nie wiem dlaczego takie drogie?
  I na stronie producenta jest wskazanych jak na razie niewiele urządzeń współpracujących oprócz NOTEów.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Mam Note 2 i nie za bardzo rozumiem dlaczego miałbym kupić ten produkt, skoro w obudowie mojego Note mam już rysik. Czy prócz tego, że jest grubszy jest coś co go odróżnia od produktu znajdującego się w Note 2?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    czy twoj rysik pogrubia kreske rysowana jak docisniesz?
    Z tego co wiem w note nie ma oporowego wyswietlacza, wiec taka droga docisku jest sygnalizowana chyba od rysika bezprzewodowo do smartfona blutem czy wi