Ciekawostki

Elon Musk jak Steve Jobs

przeczytasz w 2 min.

Walter Isaacson – autor głośnej biografii Steve’a Jobsa – pracuje nad swoją nową książką. Tym razem spisze historię Elona Muska.

Powstaje biografia Elona Muska pióra Waltera Isaacsona

Walter Isaacson to ceniony biograf, którego najgłośniejszym dziełem jest historia Steve’a Jobsa opublikowana w 2011 roku (na której oparty został film Danny’ego Boyle’a i Aarona Sorkina). W jego dorobku znajdują się również chwalone w recenzjach biografie Alberta Einsteina, Leonarda da Vinci czy Benjamina Franklina, a także zbiór zatytułowany Innowatorzy. Już wkrótce dołączy do nich kolejna książka – tym razem poświęcona jednej z najgłośniejszych postaci naszych czasów, Elonowi Muskowi. 

Elon Musk wykorzystał swój profil na Twitterze, aby potwierdzić, że Walter Isaacson pracuje nad jego biografią. O tym, że tak może się stać, mówiło się od wielu miesięcy, a teraz wreszcie otrzymaliśmy na ten temat wiadomość z pierwszej ręki. 

Isaacson wiele razy już udowodnił, że potrafi spisywać ludzkie historie w taki sposób, ze nie można oderwać się od książki. Sam życiorys Elona Muska jest zaś na tyle fascynujący, że biografia powinna okazać się czymś genialnym. I nie wiem jak ty, ale ja już nie mogę się doczekać, by ją przeczytać. 

To nie pierwsza biografia Muska w księgarniach

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy doczekamy się jej premiery. Póki co pozostaje nam „Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli, SpaceX” autorstwa Ashlee Vance’a. Tę książkę również dobrze się czyta i pozwala ona nieco więcej dowiedzieć się na temat osobowości wizjonera z RPA, ale ujrzała światło dzienne w 2015 roku – jeszcze przed premierą Modelu 3, który stał się najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym, przed pierwszym udanym lądowaniem rakiety i wykorzystaniem jej ponownie czy też przed wysłaniem Starmana w kosmos.

Źródło: Engadget, Elon Musk na Twitterze. Foto: Daniel Obethaus/Flickr (CC BY 2.0)

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ad_Lou
  2
  errr, nie za wcześnie na biografię?
  • avatar
   MaNiAc
   -2
   Tylko kto będzie czytał te wypociny? o synku wyzyskiwaczy i handlarzy ludźmi z RPA?
   • avatar
    Mario2k
    -3
    Do każdego portalu i usługi mam inne hasło jak nimi zarządzam to tajemnica tylko Wladimir Putin może ją znać ;)