Gry komputerowe

Deweloper prosi EA o Warhammer Online w wersji offline

przeczytasz w 2 min.

Nie chce, by gra odeszła w niepamięć po wyłączeniu serwerów.

Warhammer Online

Jedną z najsmutniejszych kwestii związanych z grami online jest to, że pewnego dnia ich serwery są wyłączane, by następnie mogły być wykorzystane w nowszych lub bardziej popularnych produkcjach. Całe światy wraz z wirtualnymi osiągnięciami graczy znikają w mgnieniu oka. Były deweloper Mythic Andrew Meggs zrobił jednak coś, co wydaje się krokiem w dobrym kierunku. Ujawnił, że istnieje wersja zamkniętej już gry Warhammer Online dla pojedynczego gracza. Teraz zwrócił się do Electronic Arts z prośbą o jej udostępnienie.

Wyłączenie serwerów gry Warhammer Online zostało zapowiedziane we wrześniu, ale oficjalnie nastąpiło to kilka dni temu – 18 grudnia. Gracze zostali więc pozbawieni swoich wirtualnych postaci i krain – przygoda skończona. To jednak nie musi tak być.

„W każdym kliencie Warhammera istniała opcja uruchomienia bez serwera. Jako główny inżynier spędziłem wiele czasu robiąc tak. Nie było ekranu logowania czy wyboru postaci. Nie było NPC czy innych graczy. Nie było żadnego rodzaju rozgrywki. Byłeś tylko ty i cały świat na wyciągnięcie ręki. Mogłeś latać jak Superman lub przenieść się gdzie tylko chciałeś. Mogłeś podziwiać wschód i zachód słońca nad Altdorfem i oglądać dym unoszący się nad wiecznie płonącym ogniem. I mogłeś zobaczyć wiele tysięcy godzin pracy nad tworzeniem świata, który został wyłączony” – pisze na swoim blogu Andrew Meggs.

Według byłego dewelopera Mythic udostępnienie wersji dla pojedynczego gracza byłoby niesamowicie prostą sprawą. Meggsowi zależy tylko na tym, by tytuł ten nie odszedł w całkowite zapomnienie. Dlatego też wysłał on stosowną prośbę do Electronic Arts.

„To nie będzie wojna – ona istnieje tylko z innymi graczami. To byłoby muzeum pokazująca jak była to wojna. Dzięki temu nie zostanie to całkowicie zapomniane. To był ogromny wysiłek dla każdego z nas jako twórców. Ja nie mogę tego zrobić [udostępnić wersji offline – przyp.], ponieważ zostawiłem kod, gdy opuszczałem EA. Ale są ludzie wewnątrz EA, którzy mogą tego w prosty sposób dokonać. Proszę, zróbcie to”.

Źródło: PCGamer

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  EA wypuści dodatek "WarHammer Online OFFLINE" za którego zażyczy sobie 15 dolców i będzie pozamiatane ;>
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   To samo co z FEAR Combat wyłączyli master serwer i nie udostępnili go graczom chodź były prośby od fanów sam był hostował bo master serwer działa jak hamahi sam nie zakłada gry tylko przekazuje informacje o serwerach. Oni to robią specjalnie wszystko dla kasy nic ich nie interesuje gracz szczególnie EA to oni zaczęli hostować w BF bo kto ma serwer ten ma władze. Jestem za oddaniem władzy w ręce ludu grającego.
   • avatar
    Sakret
    0
    Czyli latasz po świecie nic nie robiąc tylko oglądając jak bardzo napracowali się graficy? chyba dobrze rozumiem.