Gry

Tak wygląda Warsaw - polska strategia o Powstaniu Warszawskim

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

W sieci pojawił się 12-minutowy zapis rozgrywki z Warsaw – polskiej strategii turowej poświęconej Powstaniu Warszawskiemu.

Cieszy fakt, że w ostatnich latach na rynku dobre polskie gry nie były rzadkością, a do tego nie ma powodów, by i w przyszłość nie spoglądać z optymizmem. Nie brakuje ciekawie zapowiadających się tytułów, a jednym z nich bez wątpienia jest Warsaw.

O tej taktycznej grze strategicznej studia Pixelated Milk, które w przeszłości dało nam świetne Regalia: Of Men and Monarchs, usłyszeliśmy pod koniec lutego. Wtedy musieliśmy się zadowolić króciutkim zwiastunem, ale teraz wreszcie światło dzienne ujrzał zapis rozgrywki. 

12-minutowy gameplay pozwala przyjrzeć się temu, jak Polacy wykreowali świat z czasów Powstania Warszawskiego i jaki charakter będzie miała sama rozgrywka. Otóż przejmiemy kontrolę nad grupą bojowników, których wysyłać będziemy w te dzielnice stolicy, gdzie przyda się ich pomoc.

Warsaw screen

Sądząc po opisywanym materiale, Warsaw będzie czymś w stylu Darkest Dungeon w realiach Powstania Warszawskiego. Można liczyć na zaciekłe pojedynki w turach, bohaterów z charakterem, wysoki poziom trudności i niezwykły klimat. 

Twórcy nie są w stanie dokładnie określić, kiedy odbędzie się premiera gry Warsaw, ale celują w tegoroczne lato lub jesień. Na liście platform docelowych znajdują się natomiast komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Nintendo Switch. A teraz czas na gameplay:

Warsaw – gameplay z PAX East (12 minut):

Źródło: Pixelated Milk, Josh Knowles na YouTube

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kombajn
  2
  Nie chce nikogo obrazić ale to że gra traktuje o szczególnym wydarzeniu historycznym nie zmienia dla mnie faktu że wygląda jak relikt z lat 90 albo inny efekt radosnej twórczości w game maker czy innym badziewiu. Czyli ujmując rzecz prosto wygląda tak że nie tknął bym tego palcem żeby się nie ubrudzić.
 • avatar
  Warmonger
  2
  Dobrze, że dziś jest 1 kwietnia. Inaczej pomyślałbym, że to badziewie znów kompromituje nas za granicą ;)
 • avatar
  aendrju
  1
  Gracz nie może w niej wygrać z okupantem.
 • avatar
  pawluto
  -2
  Z taką grafiką to nie wróżę sukcesu...!!!
 • avatar
  darioata
  -3
  Wolalbym klasycznego FPSa w stylu Soldier of Fortune 2 na Unreal Engine 4 z Ray Tracing w czasie rzeczywistym i o wiele bardziej zaawansowanym systemem ran:)
  Sprzedaz i dobra zabawa gwarantowane!