Aplikacje mobilne

Wiadomości na WhatsApp jeszcze bardziej prywatne

przeczytasz w 1 min.

Użytkownicy WhatsApp na Androidzie mogą już testować nową funkcję pozwalającą na wysyłanie wiadomości, która zostanie usunięta natychmiast po odczytaniu przez adresata.

WhatsApp z funkcją Once View

Znikające wiadomości nie są żadną nowością - szczególnie w przypadku komunikatora WhatsApp, który posiada tę funkcję już od zeszłego roku. Zasada jej działania jest prosta: wysłane wiadomości (bez względu na ich typ) zostaną automatycznie usunięte po upływie tygodnia.

Jest to z pewnością dobre rozwiązanie dla osób, które chcą dość skutecznie zapewnić bezpieczeństwo prowadzonych konwersacji, gdyby telefon trafił w niepowołane ręce.

WhatsApp zamierza iść o krok dalej i udoskonalić znikające wiadomości. Właśnie tak powstała opcja Once View, która znajduje się fazie publicznych testów i jest dostępna dla wszystkich użytkowników Androida.

WhatsApp z funkcją Once ViewWhatsApp z funkcją Once ViewIkona włączania funkcji Once View w WhatsApp

Włączenie Once View jest możliwe poprzez użycie dedykowanego przycisku w obszarze wprowadzania wiadomości (ikona z cyfrą 1 w okręgu). Dzięki temu kolejna wysłana wiadomość (zdjęcie, film) zostanie usunięta natychmiast po odczytaniu jej przez adresata.

WhatsApp nie powiadomi nadawcy, jeśli odbiorca wykona zrzut ekranu znikającej wiadomości. Należy zatem uważać na treści, jakie wysyłamy.

Jeśli chcecie sprawdzić działanie Once View na swoich urządzeniach - upewnijcie się, że posiadacie WhatsApp zaktualizowanego do wersji 2.21.14.3. Opcja jest na razie niedostępna na urządzeniach z iOS.

Źródło: gsmarena.com

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  11
  hahaha prywatność i whatsapp, ale ubaw :D
  • avatar
   ch3rub
   1
   Lepiej po prostu przejść na inną platformę. Eksodus z WhatsApp'a idzie pełną parą i widać próbują jak mogą przypodobać się wszystkim, których wcześniej wq... zmianą polityki prywatności.

   Ilość osób, która doszła na Telegrama i Signala z moich kontaktów nigdy tak dynamicznie nie rosła. Więc w zasadzie.... dzięki WhatsApp, w końcu nie muszę namawiać ludzi na używanie sensownego softu :D ;)
   • avatar
    LocutusOfBorg
    1
    No nisko upadliście.
    "W słonecznym cieniu, na miękkim kamieniu, siedziała młoda babcia, a whatsapp dba o prywatność wiadomości." Takie zmiany to raczej dla konkurencji do snapa, żeby bezkarnie porno zdjęcia wysyłać.
    • avatar
     DariosBiedak
     0
     Pamiętaj zamiast dzbanka filltrujacego lepiej wybrać dzbanek miedziany!
     Zwykły dzbanek filtrującym usuwa nie tylko zanieczyszczenia ale i tez wapń i inne cenne dla zdrowia składniki!
     Dodatkowo co miesiąc trzeba wymieniać filtr i wodę wypić do 12 godzin. Nie mówiąc ze jest z plastyku.
     Dzbanek miedziany nasyca wodę jonami miedzi i usuwa chlor ibwszystkie bakterie i wirusy.
     Woda z dzbanka miedzianego to eliksir młodości znany już w starożytności i już wtedy ludzie wiedzieli ze ma dobroczynny wpływ na organizm ludzki!
     • avatar
      Marucins
      0
      Buhahaha a to jest już 1 kwietnia?
      • avatar
       fonzie
       0
       Wiadomości prywatne w WhatsApp - Oksymoron roku 2021