Technologie i Firma

WhatsApp otwiera się na firmy

przeczytasz w 1 min.

Popularny na świecie komunikator WhatsApp ma się stać praktyczną platformą komunikacji pomiędzy użytkownikami i przedsiębiorstwami.

Z aplikacji WhatsApp każdego dnia korzysta miliard użytkowników. Już niedługo tak ogromna liczba ludzi będzie mogła komunikować się za pomocą tego narzędzia z przedstawicielami firm – szybko i wygodnie.

Właściciel tego komunikatora chce, by stał się on funkcjonalną platformą obsługi klienta. Dlatego też przedsiębiorstwa otrzymają zielony znaczek „zweryfikowanego konta” – WhatsApp firma – (rozwiązanie doskonale znane z innych serwisów), a rozmowy z nimi w aplikacji będą oznaczane na żółto, aby odróżnić je od luźnych konwersacji ze znajomymi.

Obecnie funkcja jest testowana przez kilka firm. Bez wątpienia może to być interesujące rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które w dzisiejszych czasach często muszą być tak dostępne dla klientów, jak to tylko możliwe. A skoro WhatsApp zdołał zyskać niemałą popularność wśród użytkowników, to szkoda byłoby tego nie wykorzystać.

Na to, że firmy będą zainteresowane taką propozycją, bez wątpienia liczy też Jan Kum, czyli dyrektor generalny WhatsAppa. Już wcześniej przyznał on, że chce zarabiać właśnie na przedsiębiorstwach – użytkownicy mogą korzystać z komunikatora zupełnie bez opłat (to zresztą przyczyniło się do skoku popularności) i bez reklam, a ktoś musi za to zapłacić.

Firmy opłacające abonament i zyskujące w zamian wygodną platformę komunikacyjną z użytkownikami to właśnie pomysł Kuma na realizację tego założenia. To także jeden z pierwszych kroków w kierunku urzeczywistnienia scenariusza, w którym miliard użytkowników każdego dnia korzysta z WhatsAppa, by blokować skradzione karty w bankach lub otrzymywać powiadomienia o opóźnieniach od linii lotniczych. 

Źródło: Enagdget, TechCrunch, WhatsApp

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konsole Rzondzom
    -2
    A jak będzie przebiegał proces weryfikacji konta? Treba będzie sobie zrobić nagą focię trzymając kartkę ze swoim imieniem i datą?

    Dzięki Watsappowi, już nie pamiętam kiedy ostatni raz korzystałem z normalnych smsów, albo dzwonienia. Operatorzy przez to, to już minuty i smsy dają nielimitowane na zachętę nawet w najtańszych pakietach.