Samochody elektryczne

Polacy pokazali siłę. Wiadomo, gdzie powstanie kolejny obiekt Tesli

przeczytasz w 2 min.

W Radomsku stanie kolejny Supercharger do ładowania Tesli. Firma Elona Muska opublikowała wyniki głosowania na miejsce, w którym – zdaniem zainteresowanych elektromobilnością – powinna pojawić się ładowarka.

Wyniki głosowania Tesli na lokalizację, w której firma powinna uruchomić kolejną ładowarkę Supercharger mogą sugerować, że dla wielu Polaków infrastruktura do obsługi samochodów elektrycznych jest dziś bardzo ważna. Pierwsze trzy miejsca na podium zajęły trzy polskie miasta.

W globalnym głosowaniu najwięcej głosów oddano właśnie na Radomsko (ok. 7,6 tys. głosów), na drugim miejscu uplasował się się Nowy Targ na południu polski z liczbą niemal 7,1 tys. głosów, z kolei trzecie miejsce zajmuje Zielona Góra, na którą głosowało niespełna 7 tys. użytkowników.

Zauważalna jest przepaść pomiędzy trzecim a czwartym miejscem w głosowaniu. Zaraz za podium znalazło się miasto Kecskemet (Węgry) z wynikiem ok. 5,1 tys. głosów. Warto też wspomnieć, że w pierwszej dziesiątce najchętniej wskazywanych miejsc aż osiem znajduje się w Europie.

Głosowanie Supercharger Tesla

Z głosowania można wyciągnąć pewne wnioski

W Polsce wciąż brakuje stacji ładowania elektryków. To główny wniosek, który można wysnuć na podstawie wyników głosowania. Ogromne zainteresowanie i tysiące głosujących użytkowników dają jasny sygnał Tesli, który należy odczytać tylko w jeden sposób: Polacy potrzebują ładowarek do samochodów.

W kraju nad Wisłą, gdzie auta na prąd wciąż stanowią niewielki odsetek wszystkich pojazdów na ulicach, Tesle są jednak jednymi z najchętniej wybieranych aut ładowanych z gniazdka. Dziś samochody produkowane przez firmę Elona Muska to ponad 10 proc. wszystkich elektryków w Polsce.

Jeszcze pod koniec maja 2023 r. informowaliśmy, że w naszym kraju funkcjonuje obecnie 12 stacji Supercharger. Ten stan nie uległ zmianie, a aut elektrycznych ciągle przybywa.

Warto wspomnieć, że w ramach poprzedniego głosowania (I kwartał 2023 r.) zwycięskim miastem w głosowaniu okazał się Maskat, stolica Omanu.

Jakich działań Tesli można spodziewać się w najbliższym czasie względem Polski? Tego oczywiście nie wiadomo. Pewne jest, że w Radomsku stanie kolejny Supercharger, który znacznie ułatwi podróż przez centralną część Polski. W najbliższych miesiącach można też oczekiwać prezentacji odświeżonej wersji Tesli Model 3 (Projekt Highland), która najprawdopodobniej jest już testowana w fabryce Giga Shanghai.

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dr Cox
  6
  Polska strong!!!!! Niemcy mają fabrykę tesli, my - ładowarkę. Różnica w inwestycji? kilkadziesiąt tysięcy razy? Setki? Milion?
  • avatar
   piomiq
   6
   Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać :/
   • avatar
    zack24
    6
    Polacy pokazali siłę.
    Siła - potoczne określenie linii 3-fazowej :)
    To mogli pokazać.
    • avatar
     bombel
     -1
     Cześć nazywam się bombel, miło cie poznać! Pozwól ze opowiem ci dzisiaj jak udało mi się zarobic trylion$.
     Otóż przez przypadek odkryłem super fajową aplikacje która nazywa się CryptoCom i wiesz co? Możesz w niej bezpiecznie kupić Bitcoin, Ethereum, BNB, XRP, Solana, Atom i setki innych kryptowalut. Super co nie?
     A teraz najlepsze kupiłem w niej kryptowaluty za 1000$ a po tygodniu moje kryptowaluty były warte 100 milionów$!!! Niesamowite co ziomek?
     A po misiacu 100 miliardow$!!! A po roku miałem na koncie trylion$!!!!
     Dlatego ziomeczku mam dla ciebie propozycje bo ja hajsu nie poczebuje mam więcej niż lodu!!!
     Otóż zarejestruj się w tej zarąbistej apce CryptoCom z mojego linka, przejdź proces KYC i zamów czerwona kartę Rubi a otrzymasz na start az 25$ za friko!!! Czaisz ziomek czaczę??
     Za frikora, nula, zero!!! Oto mój link klikaj w niego teraz, w tym momencie!!! Promocja jest ograniczona wiec szybko się spiesz bo inni mogą być szybsi od ciebie a wiesz mi ze tego nie chcesz bracie! Dawaj, dawaj, dawaj ziomek i klikaj!!!! Miliardy, biliony$ czekaj właśnie na ciebie!!!!

     https://crypto.com/app/jjey2xxs9c

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login