Gry komputerowe

Wiedźmin 3: Dziki Gon zarobił tyle, że od teraz CD Projekt będzie otrzymywać 80% od każdego egzemplarza

przeczytasz w 2 min.

Przychody ze sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon przekroczyły 50 mln dolarów. Nic imponującego? Dodajmy, że chodzi tylko o wersję PC i tylko o sklep Steam. Co więcej, to nie jedyna dobra informacja dla twórców.

Przychody ze sprzedaży Wiedźmin 3: Dziki Gon na Steam przekroczyły 50 mln dolarów

Nowiną radosną dla siebie i zapewne dla większości fanów polskich gier spółka CD Projekt pochwaliła się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przychody ze sprzedaży Wiedźmin 3: Dziki Gon na Steam przekroczyły 50 mln dolarów i trzeba tu zaakcentować, iż mowa o okresie od 1 października 2018 roku.

To ważne nie tylko z marketingowego punktu widzenia. Przekroczenie 50 mln dolarów przychodów sprawia, że Steam oddaje twórcom danej gry więcej pieniędzy. Z każdego kolejnego egzemplarza mogą oni liczyć na 80% przychodów (wcześniejsze progi to 75% oraz 70%).

Jeszcze chwila i CD Projekt będzie poważniejszym graczem niż Ubisoft

Nie ujmując niczego grze, wydaje się, że pewien udział miał tu serial Wiedźmin od Netflix. To dzięki niemu bowiem gra pobiła rekord popularności na Steam dopiero niedawno, 4,5 roku po premierze. Szczególnie mocno wzrost zainteresowania odczuwalny jest w USA.

Jeśli chodzi natomiast o rodzime podwórko to wart odnotowania jest fakt, iż po raz pierwszy kapitalizacja spółki CD Projekt przekroczyła 31 mld złotych. Pozwoliło to wskoczyć na trzecie miejsce największych spółek notowanych na GPW - za PKO BP i PZU, ale przed Orlen.

Przekładając to na rynek gier okazuje się, że jeszcze chwila i CD Projekt będzie poważniejszym graczem niż Ubisoft. To odpowiednio druga i pierwsza z największych w Europie firm zajmujących się grami. Jeśli premiera Cyberpunk 2077 okaże się sukcesem, może dojść do zamiany miejsc. Biorąc pod uwagę, ile gier wydaje CD Projekt a ile Ubisoft byłoby to nie lada wydarzenie.

Źródło: CD PROJEKT IR

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  15
  "Jeszcze chwila i CD Projekt będzie poważniejszym graczem niż Ubisoft"
  Ubisoft jest z pewnością graczem dużym, ale czy poważnym? :P
  • avatar
   solasoft
   10
   Czyli lepiej zrobic jedna dobrze dopracowana gre niz 1000 masakrycznych.
   • avatar
    Konto usunięte
    7
    ubisoft - dziesiątki gier. cd projekt red - kilka.
    • avatar
     BariGT
     4
     I pomyslec, że W3 był bez Denuovo i podobnego szajsu - dobra gra obroni sie sama
     • avatar
      pawluto
      2
      Świetna gra i nie dziwne że tak dobrze się sprzedaje.
      Serial podbija sprzedaż.
      • avatar
       kitamo
       1
       a ja powiem tak

       "60milionów. ehhhh a mogłem krzyknąć 600"
       • avatar
        Gatts-25
        0
        Co tu dużo mówić.Kto nie wbił się w akcję jeszcze przed setką a zrobił to po ostatnich spadkach do 250złotych to jeszcze na tym bardzo dobrze wyjdzie.
        Zakładam , że zasięg ceny za jedną akcję CDPR to 1000złotych do 2023 roku więc cieszyć się bo w Polsce mamy w końcu firmę światową produkującą gry.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ubisoft ? oni sami sobie kopią grób.
         Steam ? hmmm. ciekawe jak potoczy się los platformy GOG, bo ostro podupadli. Mnie na steam razi to, że pilnują mnie tam jak psa. tak tak, ukradnę im wszystko, rozszarpię i oddam w strzępach. nie cierpię tego typu platform, które w cenie pełnej wersji pudełkowej sprzedają mi bezterminowe wypożyczenie.