Gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon - ponad 260 tysięcy egzemplarzy sprzedanych w Polsce

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
39 komentarzy Dyskutuj z nami

Wynik bez wątpienia bardzo dobry.

Wiedźmin 3: Dziki Gon gra

Wczoraj pisaliśmy wam, jak wygląda globalna sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Wiele osób od razu zaczęło zastanawiać się, jak sytuacja przedstawia się w Polsce, a więc na rodzimym rynku producenta. Dość szybko się tego dowiadujemy.

Jak już wiecie, na świecie rozeszło się 6 milionów egzemplarzy gry. Jeśli chodzi natomiast o nasz kraj to z ujawnionych przez wydawcę informacji wynika, iż do końca czerwca w ręce graczy trafiło ponad 260 tysięcy egzemplarzy. Wynik dobry, ale trudno o inny skoro Wiedźmin 3: Dziki Gon od 3 miesięcy nie schodzi z list najlepiej sprzedających się gier i to na wszystkich ze swoich docelowych platform.

„Rekordowa sprzedaż Wiedźmina 3 w Polsce nie dziwi. To fenomenalna gra i prawdziwe arcydzieło na najwyższym światowym poziomie oraz wielki finał rozpoczętej w 2007 opowieści. Już w czerwcu 2014 roku ponad 10.000 klientów złożyło zamówienie na wydanie kolekcjonerskie. Cały nakład został wyczerpany w zaledwie 24 godziny, a przez następne miesiące na liście rezerwowej czekały kolejne tysiące fanów. Sukces sprzedażowy na platformie CDP.pl pozwolił nam odpowiednio przygotować się do premiery. Dlatego wynik 260.000 nie był dla nas zaskoczeniem.” - Michał Gembicki, CEO CDP.pl

Pamiętajcie o benchmarkowym centrum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, gdzie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje związane z tym tytułem.

Źródło: blog.cdp, vg247

Komentarze

39
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  Kiepski wynik, ale co tu się dziwić jak większość zarabia 1600zł, a gry kosztują 100-150zł? Na zachodzie większość zarabia 2000 euro a gry są po 50 euro.
  Czyli proste przeliczenie:
  1600zł zarobi Polak i musi wydać ok. 129zł na grę.
  7500-8000zł zarobi obywatel normalnego kraju EU i na grę wyda 200zł...
  6
 • avatar
  Detrioux
  Co tak mało ?
  5
 • avatar
  UKBIB2012
  Ja mam 3 razy heh 2 razy digital i raz pudełko , nie mogłem się powstrzymać
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  260 tysięcy to u nas dobry wynik. Jeśli weźmie się pod uwagę, że nie ma zabezpieczeń to jest to rewelacyjny wynik. Jak widać zabezpieczania i DRMy zwiększają tylko koszty.
  2
 • avatar
  Shamson
  Nie ma z czym porównać, więc czort jeden wie czy to dobry wynik.
  Ciekawe ile osób nie kupi Wieśka dopóki nie wyjdzie pudełkowa Edycja Rozszerzona(tak jak ja) - wtedy wynik też pewnie podskoczy.
  1
 • avatar
  bhaal1982
  Nie kupiłeś jeszcze Wiedzmina ? podziwiam ja nie wytrzymałem i zagrałem w premierę ;). Więc dodałem swoja jedną kopię gry do wyniku :D
 • avatar
  tomchina
  W1 to moje jedne z najlepiej wydanych pieniędzy na grę, W2 to znów mój najgorszy zakup, od 2 lat nie jestem wstanie zmusić się by przejść 1 akt (skopane sterowanie), a W3 raczej nie kupię bo sterowanie ponoć poprawione w stosunku do W2 dalej mnie nie zachęca. A szkoda bo fabuła jest pierwsza klasa :( no cóż nie można mieć wszystkiego, pozostanę przy książkach.
 • avatar
  Next_Gen_1987
  Do końca czerwca, a mamy już koniecsierpnia więc dwa miesiące nie policzone, to pewnie teraz będzie z 350+.
  -1
 • avatar
  kitamo
  Nie udawajmy tez ze W3 jest tez jednym z najchetniej pobieranych gier na lewusa. Brak DRM robi swoje i pozwolil by juz w dniu premiery gra rozeszła sie jak choroba po całym kraju.
  Bardziej interesuje mnie konkretna cyfra opisująca kazda platforme bo podejrzewam ze lwia czesc z tego wyniku to rynek konsolowy>
  Ciekawe ile tytulow trzeba doliczyc jako bundle np do kart graficznych - tu tez moze byc pokazna liczba i nie tylko w naszym kraju.
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  około 1% polaków ma oryginalnego Wiedźmina. To rewelacja!
  -12
 • avatar
  Konto usunięte
  Ja nie kupiłem ale na pewno kupię jak na razie zaczynam Wiedźmina 2 :P