Gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon generuje sprzedaż lepszą niż zakładały plany CD Projekt

przeczytasz w 1 min.

Szkoda tylko, że wydawca wciąż nie chce pochwalić się tym, ile dokładnie egzemplarzy gry trafiło do graczy.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

CD Projekt pochwaliło się ostatnio wynikami finansowymi za 3 kwartał tego roku. Największy wpływ miała na nie oczywiście sprzedaż gry Wiedźmin 3: Dziki Gon i dlatego też nieco się w ten temat zagłębiono.

Okazuje się, że wygląda ona lepiej niż pierwotnie zakładano. Odnosząc się natomiast do komentarzy głoszących, iż przychody CD Projekt były niższe niż założenia analityków stwierdzono, że jest to wynikiem zdecydowanie przesadzonych prognoz.

„Gra sprzedaje się lepiej, niż założyliśmy w naszych wewnętrznych planach, jesteśmy zadowoleni z wyników w III kw. i gotowi na nadchodzący okres świąteczny.” - Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projekt

Niestety wciąż nie doczekaliśmy się ujawnienia konkretnej liczby sprzedanych egzemplarzy. Dlaczego? CD Projekt nie dysponuje bowiem pełnymi danymi od dystrybutorów i dopiero gdy taki stan rzeczy ulegnie zmianie dowiemy się, ile dokładnie egzemplarzy Wiedźmin 3: Dziki Gon wylądowało na komputerach i konsolach graczy.

„Nie podaliśmy sprzedaży Wiedźmina 3, gdyż nie mamy jeszcze wszystkich raportów od dystrybutorów, a poza tym lubimy komunikować jakieś spektakularne, okrągłe kwoty. Nie chcemy deklarować kiedy podamy kolejne wyniki sprzedażowe. Będziemy to robić bardziej pod konsumentów, przy osiągnieciu jakieś okrągłej liczby i raczej niezależnie od terminów publikacji raportów okresowych.” - Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projekt

Pamiętajcie, że wiele ciekawych informacji dotyczących produkcji CD Projekt RED znajdziecie w naszym benchmarkowym centrum gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Źródło: pap, theverge

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  35
  I bardzo dobrze swietna gre sie docenia ,oby inni wydawcy gier wzieli przyklad z wiedzmina i wydawali coraz lepsze gry ,a nie gnioty .
  • avatar
   Antiax
   5
   Wszystko wskazuję na to, że gra sprzedała się w liczbie około 8, a może nawet 9 milionów egzemplarzy (do 30 czerwca trafiło 6 mln kopii do graczy, a tempo sprzedaży wyraźnie z czasem spada) więc ogłoszą jak się sprzeda 10 milionów "Wiedźminów".
   • avatar
    michal191098
    3
    Nie grałem w trójkę( sprzęt nie pozwala) ale już nie mogę sie doczekać kiedy zagram :D Swoją drogą orientuje się ktoś kiedy wyniki usb?
    • avatar
     Dubler
     1
     NIE LUBIĘ tego wiceprezesa :D
     • avatar
      Detrioux
      0
      Cena jest bardzo kusząca jeżeli chodzi o tą gre. Fallout 4 jest drogi i niezły jeżeli chodzi ogólnie o całość a przede wszystkim słaby w grafice.
      • avatar
       Konto usunięte
       -3
       Gdyby jeszcze kilka rzeczy poprawili, to byłby 75% Half-Life 2!

       • avatar
        Konto usunięte
        -3
        Gra jak najbardziej na tak pod każdym względem. Nienawidzę tylko polityki DLC płacić dodatkowo za coś co powinno być dawno w podstawce. Celowo kroją gry i sprzedają w częściach bo można więcej wyciągnąć z kieszeni gracza to odrażające i mam nadzieję, że w przyszłości ten proceder się ukróci.
        • avatar
         Dudzio993
         0
         Bardzo się cieszę z sukcesu Polskiego studia ale mam nadzieje, że nie zachłysną się sukcesem i poziom nie spadnie. Życzę im wszystkiego dobrego :)