Gry

Wiedźmin 3 w 2014 roku?

przeczytasz w 1 min.

"Dzień bez Wiedźmina dniem straconym", a w myśl szumu medialnego wokół polskiej produkcji informacje prosto z warszawskiej giełdy.

"Dzień bez Wiedźmina dniem straconym", a w myśl szumu medialnego wokół polskiej produkcji informacje prosto z warszawskiej giełdy.

Są to oczywiście kalkulacje ludzi zawodowo związanych z parkietem, a CD Projekt nie zajął w tej sprawie żadnego stanowiska. W każdym razie giełda mówi jasno: w 2014 roku na rynek trafi Wiedźmin 3.

Choć Wiedźmin 2 ma swoją premierę dopiero za ponad dwa tygodnie, trójka jest już niemal pewna. Dom Maklerski BZ WBK kalkuluje, że w 2011 roku CDP sprzeda 2 miliony Wiedźminów, a przez kolejne dwa lata - kolejne dwa miliony. W międzyczasie spółka wyda jeszcze inny tytuł RPG (Two Worlds III?), który osiągnie sprzedaż na poziomie 1 miliona.

To wszystko miałoby z kolei dać potencjał finansowy dla Wiedźmina 3. Zdaniem maklerów - nawet 3,92 miliona egzemplarzy nieogłoszonych jeszcze przygód Geralta miałoby się sprzedać tylko w roku 2014.

Tymczasem na giełdzie króluje City Interactive. Notujący wzloty i upadki Optimus/CD Projekt musi tam uznać wyższość stale pnącego się w górę konkurenta.

Źródło: parkiet

Komentarze

33
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  Spokojnie, jeszcze dwójka nie wyszła - z trójką to czyste wróżenie z kuli ;/
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Czyli zmierzają ścieżką zachodnich koncernów rozrywkowych: nie jakość produktu, ale zadowolenie inwestorów giełdowych i masakryczna kampania marketingowa, za którą chowa się niedopracowany, zabugowany paszcz. Byle tylko słupki na giełdzie szły w górę. Może jeszcze outsource'ują Wiedźmina 3 do jakiegoś rumuńskiego studia w ramach cięcia kosztów, a żeby zwiększyć grupę docelową graczy Geralt ogoli się na łyso i zostanie ochroniarzem w Rio de Janeiro...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    A wg mnie studio RED coś teraz musi robić jak skończyli Wieśka 2, bo przecież nie pójdą na roczny urlop... I na pewno biorą się teraz pomału za Wiesia 3.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Po co pisać o 3 skoro 2 nie ma?
     • avatar
      Szymon331
      0
      Hola hola, nie tak szybko. Pewnie za rok dowiemy się czegoś naprawdę a teraz wszystko należy traktować trochę z dystansu. Nie wiemy jeszcze tak naprawdę czy dwójka jest tak dobra jak się spodziewamy.

      Równie dobrze można powiedzieć że w 2017 będzie czwórka.
      • avatar
       Gasek
       0
       Może ostudzę zapał niektórych pisząc, że CDP RED oficjalnie zaprzeczył tym informacjom i podał, że to tylko wizja analityków.

       http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,9519685,Wiedzmin_3_w_2014___inna__gra_RPG_w_2013___rewelacje.html

       "Jak wytłumaczył nam Michał Kiciński - nie są to informacje pochodzące z firmy CD Projekt, a jedynie możliwy scenariusz wydarzeń prognozowany przez analityków."
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        K****rrrrwaaa, kiedy wam ten serwer zacznie chodzić jak należy. Napisałem komentarz, klikam "zapisz", i co? 500 błąd serwera. I przynajmniej raz dziennie mam ten błąd. No chyba że to wina mojego ISP, ale wątpię. Inne strony chodzą. Dzizas.
        • avatar
         GunarDAN
         0
         Trzeci Wiesiek w 2014 roku? Myślę, że to oczywista oczywistość. Mają już gotowy, wypasiony engine i potężne narzędzia do tworzenia rpg-ów. W dwa lata się wyrobią spokojnie. Jednym warunkiem jest dobra sprzedaż dwójeczki. Ale chyba z tym nie powinno być problemów, zwłaszcza, gdy wydadzą wersje konsolowe.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Poza tym np dodatek do Wieśka 2 wcale by nie było może głupim pomysłem,świat już stworzony, dodać nowe misje, wątki i za 5 dych sprzedawać...
          • avatar
           carroarmato
           0
           Ja się tylko martwię czy i5 760 w parze z gtx580 pociągnie W2, reszta to rybka :D Licze na maks detale w 1920x1080...
           • avatar
            carroarmato
            0
            Widać, że nowi na benchmark.pl, oj dzieci, dzieci z trolowaniem i flame idźcie se na onet. Jak liczycie że na tych rzekomych rekomendowanych wam pójdzie to gratulacje...
            • avatar
             0
             Wiedźmin 4 w 2017, Wiedźmin 5 w 2020, Wiedźmin 6 w 2023, Wiedźmin 7 w 2026, Wiedźmin 8 w 2029, Wiedźmin 9 w 2032, a Wiedźmin 10 w 2035
             • avatar
              carroarmato
              0
              Mam na myśli płynne(60fps) maks detale i zgadzam się z tobą kameleon w pełni, włączenie jakiś głupich dodatkowych cieni w Dragon age 2 powoduje, że mam spadek od razu o 10fps na niby boskim super duper gtx580. Skoro jest tak super to czemu w Starcraft2 fps potrafi mi spaść poniżej 20 he?
              • avatar
               miedzianek
               0
               A ja mysle ze w 2012 pierd****e nas asteroida i Wieska nie wydadza...I co,niezly analityk ze mnie:)?
               • avatar
                carroarmato
                0
                Weź stary wyluzuj bo ci żyłka pęknie :P Po co wciskać ludziom kity, że im pójdzie na 8800gt np jak muli na 2-3 razy szybszej karcie? To moja wina, że tak jest? Od wielu lat widzę że do rekomendowanych trzeba sobie dodać trochę.
                • avatar
                 Konto usunięte
                 0
                 Jest też aspekt tego co dzieje się na ekranie...
                 Sporą różnicę robią custom mapy, w których jeszcze za 2-3 lata nowe kompy będą się przycinać - wystarczy parę tysięcy jednostek na mapie i grafice już nic do tego.
                 ______________________

                 Wystarczy olać AA przy ciut większych rozdzielczościach i po problemie za słabej karty. Warto też zejść z jakości cieni - tu różnica jest większa, ale przybędzie z 10 - 15 fpsów.
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  Akurat znam się na tym i powiem jak to wszystko wyszło: Analitycy chcieli kupić akcje optimusa i wydali rekomendację sprzedaj, mimo, że sama rekomendacja mówi dość dobrze o wiedźminie, ale na giełdzie jest wystarczająco debili, którzy sprzedali i zaniżyli kurs. a Ci analitycy nie mają ŻADNYCH potwierdzonych informacji, tylko sobie wróżą po prostu. Weźcie to na logikę: skoro nie chcą mówić o wiedźminie na konsole, to po co mieliby mówić o jego kolejnej częśći?