Procesory

Wielki deficyt procesorów Intela

przeczytasz w 1 min.

Producenci laptopów przelicytowując się płacą za procesory Intela nawet do kilkunastu procent więcej, a wszystko dlatego, że firma ma problem z wyprodukowaniem ich odpowiedniej ilości.

Problemy związane są z wydanymi na samym początku 2010 roku modelami Core i3 oraz Core i5, które w swoich urządzeniach coraz chętniej stosowali producenci notebooków. Informacje na temat tych problemów obiegły świat za sprawą wypowiedzi jednego z resellerów technologii, amerykańskiej firmy Converge.

Sam Intel dyplomatycznie stwierdził, że nie będzie rozmawiać na temat pogłosek i spekluacji - choć zabrakło w tym wypadku stanowczego dementi. Równięz HP, Acer i Asus nie chciały zabrać głosu w tej kwestii. Nie ma jednak powodu, by nie wierzyć Converge, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę niedawne rozmowy Apple z AMD - najwyraźniej firma Steve'a Jobsa nie chce być zdana na niesolidnego producenta.

Zarówno Core i3, jak i Core i5 są bardzo ciepło przyjętą grupą procesorów o niższym pułapie cenowym. Analitycy przewidują, że Intel upora się z problemami do końca czerwca.

Źródło: Yahoo

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Warmonger
  0
  Intel ma takie rwanie? Pięć lat temu wydawało się to niemożliwe :o
  • avatar
   fifek19
   0
   albo mają problemy z produkcją :P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Albo sztucznie zaniżają dostępność procków,aby za mniejszą ilość tyle samo lub więcej siana zgarnąć.Podobno producenci podbijają ceny by mieć odpowiednie dostawy.Sytuacja mogła by się zmienić gdyby AMD był bardziej konkurencyjny na rynku procesorów mobilnych.Taka sytuacja może się odbić niekorzystnie na cenach notebooków.
    • avatar
     juggler
     0
     "Równięz HP, Acer i Asus" -> również :D
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      No jeżeli chodzi o mobilne to może być ale gdyby chodziło o desktopowe to bym się załamał...
      • avatar
       19arek93
       0
       Pierwsza linijka do poprawy. ;)
       • avatar
        tjindy
        0
        "Równięz HP...." mała literóweczka.

        A co do zamieszania - pamiętam jak dziś jak to Motorola nie nadążała z produkcją procków (Amiga + Mac).. Czyżby historia zatoczyła koło? ;)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         mogłyby potanieć quady na lga 775, a nie trzymają sie równo jak za core i7...
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          niestety wszystko jak zwykle odbije sie na konsumencie :/
          na szczęscie mój vostro sprawuje się dobrze i minie pewnie jeszcze z poł roku, może rok zanim go będe wymieniał, może wtedy będzie taniej, a może znowu dostane jakąś zniżke na kuplaptopa?