Internet

Wielkie awarie w polskich bankach

przeczytasz w 1 min.

Takich awarii nie było dawno, a jeśli weźmiemy pod uwagę, że niemal równocześnie "popsuły się" aż trzy wielkie banki, sytuacja robi się niepokojąca.

Od samego rana klienci mBanku, ING oraz Polbanku mają problemy z korzystaniem z modułów elektronicznej obsługi klienta, podobno pojawiły się także kłopoty z wypłacaniem pieniędzy z bankomatów. "Czarny poniedziałek polskiej bankowości" - nieco dramatycznie pisze Gazeta Wyborcza.

W przypadku mBanku problemy są najpewniej konsekwencją zmian wprowadzanych w mechanizmach bankowości w miniony weekend. Polbank twierdzi z kolei, że doszło do przeciążenia systemu, a ING wini awarię serwera baz danych. Wszystkie banki zgodnie zapewniają jednak, że pieniądze ich klientów są bezpieczne.

Niezwykły i pechowy zbieg okoliczności sparaliżował sporą część internetowej bankowości - głównie za sprawą mBanku, który jest jednym z liderów tej dziedziny obrotu finansami. Wśród niektórych użytkowników porócił też powoli zapominany już problem - czy nasze pieniądze w bankach internetowych są bezpieczne? I czy w przypadku takich awarii pozostajemy tak naprawdę bez... złamanego grosza?

Źródło: Wyborcza.biz

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  miedzianek
  0
  Dzisiaj placilem karta mBANK i kredytowka ING...mam nadzieje ze nic tam sie nie stalo i za duzo kaski mi nie zabralo;]


  BTW-15:39 i nie mozna na mbank/ing wejsc;)
  • avatar
   suntzu
   0
   Noo. niestety zauważyłem to dziś zielony poniedziałek na giełdzie, a tu lipa i awaria... Moje szczęście, że 10 min przed awarią zdążyłem kupić... inni takiego szczęścia pewnie nie mieli.

   Nikt nie zwróci pieniędzy za awarie... natomiast spóźnij się z ratą kredytu to zaraz ci się dobiorą do d... .

   • avatar
    fifek19
    0
    taka prawda, że oni dbają o swoje interesy i egzekwują... ciekawe co by się stało, gdyby np główny serwer mbanku padł hehe :P pewnie mają jeszcze ze dwa zapasowe bo to niezła odpowiedzialność trzymać miliony lub nawet miliardy złotych "na komputerze"
    • avatar
     Akachi
     0
     Heh, ledwo udało mi się porobić przelewy z mbanku i na sfi zajrzeć i padło. Większość pieniędzy mam w "normalnym" banku, ale to i tak przesada żeby od rana nie móc się nawet na konto zalogować. Nie mogli tego w weekend zrobić?
     • avatar
      Marcin Sieradzki
      0
      Ja już trochę poprzeklinałem na ING ;]
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Co za niefart. Nie dość, że dzisiaj mam wypłatę, to jeszcze wypłata idzie z mBanku na konto w ING... Bolesne Combo!
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Biedactwo... awarię serwera miało... Bank to przecież taka instytucja, że na pewno nie ma zastępczego serwera czy też backupu tego zastępczego serwera. Wszak po co, przecież pieniądze klientów nie są najważniejsze...

        Robią z ludzi debili ;/.
        • avatar
         deseczka
         0
         no ja dzisiaj przeżyłem szok jak po wczorajszym urzędowaniu w barze i płaceniu kartą dziś rano poszedłem do bankomatu wypłacić 50zł i komunikat "transakcja nie może zostać zrealizowana" to samo w dwóch następnych bankomatach... Przepiłem 2tysie? nie to awaria techniczna :D Ufff ;]
         • avatar
          artp44
          0
          a PKO ??? w staszowie wysłał do innych banków podwójne wypłaty hehehehhe