Oprogramowanie

Win & I - czyli Kinect na Windows 7

przeczytasz w 2 min.

Firma Evoluce przedstawiła nowe oprogramowanie, Win & I. Dzięki niemu komputer z systemem Windows 7 z podłączonym Kinectem, będzie można kontrolować praktycznie w pełni za pomocą gestów.

Warto przeczytać:
CeBIT: "niedotykowy" ekran dotykowy
Europa areną walki Microsoftu i Google

Kinect miał być rewolucją i wprowadzić powiew świeżości do gier na Xboxie 360. Póki co mamy śmieszne gierki, w których macha się rękoma. Jednych to bawi, innych wręcz przeciwnie, jednak Kinect w wersji na PC nabiera większego sensu, szczególnie gdy powstają takie aplikacje jak Win & I.

Firma Evoluce ogłosiła właśnie, że ich oprogramowanie jest ukończone i trafi do sklepów. Wersja domowa kosztować będzie 20 euro. Czym jednak jest Win & I? To oprogramowanie dla Windowsa 7, które pozwala kontrolować system za pomocą gestów dłoni. Oczywiście tylko tych komputerów, do których podłączono Kinecta. Najlepiej obrazuje to poniższy filmik.

Firma Evoluce skoncentrowała się na obsłudze Windows Media Center, przeglądarki internetowej oraz pakietu Office z głównym naciskiem na prezentacje zapisane w PowerPoint. Na filmie widzimy jak podczas korzystania z Windows Media Center odpowiednie gesty powodują określoną akcje. W przypadku przeglądarki czy kontroli systemu ruchem dłoni kontrolujemy wskaźnik myszy.

Oczywiście ciężko ocenić praktyczny wymiar aplikacji, jednak na filmiku widać kilkukrotnie, że niektóre z gestów nie zostały rozpoznaneod razu. Poza tym, szybkość z jaką prezenter rusza ręką, na dłuższą metę może być męcząca. Przeglądanie internetu bądź korzystanie z systemu za pomocą dłoni póki co nie wygląda zachęcająco. Widać spore opóźnienia co przeczy ostatniej części prezentacji, w której możliwe jest „łatwe i przyjemne” kontrolowanie gry.

Na pewno jest to ciekawa inicjatywa, ale sprawdzi się głównie w przypadku osób, które sporo czasu spędzają przy Windows Media Center lub chcą przeprowadzić efektowną prezentację.
 

Źródło: Engadget
 

Polecamy artykuły:  
Muzyka - z YouTube, MP3, do pobrania i na życzenie
Google Chrome - 20 świetnych wtyczek
Nvidia 3D Vision Surround - 3D na trzech monitorach

 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  white03
  0
  Bez sensu... poprostu zamiast myszki ruszamy ręką. Nowatorskim rozwiązaniem byłoby, gdyby następowały pewnego rodzaju "chwyty" itp. jak to wyglądało np. w filmie Raport Mniejszości. Tam mogliśmy mówić o prawdziwej kontroli gestami.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   A co to za nowatorskość? Już dawno opracowano algorytmy, które na to pozwalają!
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Strasznie męczące przeglądanie stron przy użyciu tych gestów, zobaczcie na tym filmiku jak koleś się męczy żeby naprowadzić kursor w jakiś mały punkt. Ja bym zwariował, dużo wygodniej po prostu użyć myszki.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Jak to bywa z MS, są na swój sposób przełomowi, doceniamy pracę tych ludzi... cóż, jeszcze droga przed tą technologią... na razie, jak mówił przedmówca; ręka sama odpadnie po 15 minutach takiego "surfowania"
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      gry owszem ale reszte poki co idzie ciezko :(