Systemy operacyjne

Windows 10 Anniversary Update + czytnik Kindle = problem

przeczytasz w 1 min.

Windows 10 po aktualizacji Anniversary Update nie chce współpracować z czytnikami Amazon Kindle.

W kontekście Windows 10 mówiono o kilku już problemach. Producent stara się je na bieżąco eliminować, ale jednocześnie cały czas pojawiają się nowe. Nie obyło się bez nich także w przypadku ostatniej dużej aktualizacji - Anniversary Update.

W ostatnich dniach pojawiło się sporo głosów mówiących o dość nietypowej sytuacji. Okazuje się, ponieważ zostało to już potwierdzone, że komputery z Windows 10 Anniversary Update nie chcą współpracować z czytnikami Amazon Kindle, konkretnie Kindle Paperwhite oraz Kindle Voyage.

W chwili podłączenia czytnika do komputera lub laptopa (poprzez port USB) system przestaje reagować i wyświetla jakże nielubiany Blue Screen of Death (BSOD).

Co ciekawe, jeśli czytnik podłączony zostaje przed uruchomieniem komputera lub laptopa wszystko działa jak należy. Zauważono też, że opisywana sytuacja dotyczy portu głównie USB 2.0, przy korzystaniu z nowszego standardu problem występuje zdecydowanie rzadziej.

Microsoft nie odcina się o tematu, aczkolwiek na ten moment rozwiązania jeszcze nie znalazł.

Źródło: neowin

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Windows 10 = problem

  fix'd
  • avatar
   Dudi4Fr
   2
   "Co ciekawe, jeśli czytnik podłączony zostaje przez uruchomieniem komputera lub laptopa"

   Nie powinno być przed?


   Dlatego na moich maszynach zablokowałem Update, to było oczywiste że Anniversary nieźle namiesza i sprawi nie jeden problem. Ciekawe co oprócz tego i kamerek jeszcze zababrali ludzie od M$.
   • avatar
    gregu77
    1
    Eeeeeee, a to nie jakaś bzdura??? Jakoś takich efektów u siebie nie widzę, wszystko działa dokładnie jak działało, czyli bez żadnych problemów. Jedyne co zauważyłem to sekundę dłużej uruchamiający się system wg wskazań 360 TotalSecurity.
    • avatar
     Fenio
     1
     Jakie są korzyści z tej aktualizacji ?
     • avatar
      blackmark
      1
      A czy wszyscy ta aktualizacje dostali? Jakoś u mnie na 2 komputerach się jeszcze nie pojawiła. Nie mam wyłączonych aktualizacji tylko cały pozostały śmietnik telemetryczny itp.
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Witam. Posiadam Kindla 7 i potwierdzam na Windows 10 BSOD, nie sądzę czy to wina firmware gdyż na firmware 5.8.2 i Windows 8.1 nie miałem takiej sytuacji. Zmigrowałem sie od razu na Windows 10 AU i zdziwiłem się bo od paru lat nie widziałem BSOD-ów na moim sprzęcie a tu na dzień dobry :( Nie ma znaczenia czy to USB2.0 czy USB 3.0, reinstalacja dedykowanych sterowników do płyty głównej też nie pomogła.
       • avatar
        topiq
        0
        Mam Kindle PW2, Win 10 AU i żadnego problemu z podpięciem Kindla w trakcie. A to nadal Windows 7 po update, nic na czysto. Może po prostu te Kindle co wieszają Win 10 AU nie mają zaktualizowanego firmware? Chyba że po aktualizacji AU do najnowszej łatki zacznie się ten błąd pojawiać. 3 dni bez internetu byłem, bo jakieś robole przecięły światłowód na pół miasta :/
        • avatar
         Konto usunięte
         -2
         -O W10 za darmo ściagam i narzekam przez rok że wszystko kipsko działa i cały czas są błędy.

         Dlatego warto czasami poczekać trochę zapłacić za działający system i nie denerwować się albo robic formata co update
         • avatar
          topiq
          -2
          Winny jest firmware 5.8.2 do nowszych Kindle a nie Windows 10 AU. Na 5.6.5 nic mi się nie działo, po updacie do 5.8.2 mam BSy.
          • avatar
           Next_Gen_1987
           -9
           Tak duże aktualizacje najlepiej jest instalować na czysto, ja tak zrobiłem i zero problemów, poza niedziałającą kamerką Logitecha, ale ponoć ten problem już rozwiązano.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Nie wiem czy zauważyliście, ale ta aktualizacja założyła nowy katalog Windows, stary przemianowała na .OLD. (Czyli zmiana system podobnie jak Win7, 8 -> Win 10). I nie wszystko przy konwersji wyszło dobrze. U mnie dwa urządzenia (drukarki wielkoformatowe, które miały sterowniki instalowane z wyłączeniem sprawdzania podpisów cyfrowych zostały wywalone. Trzeba było ponownie je zainstalować z wyłączeniem sprawdzania. Jak tak mają działać te aktualizacje to ja dziękuje. A podobno akurat sterowników już zainstalowanych miało to nie dotyczyć, tylko w przypadku nowej instalacji (ale tak było od początku).
            • avatar
             Balrogos
             0
             A naprawili w tej aktualizacji blad? INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE
             • avatar
              Detrioux
              0
              A u mnie nadal nie działają programy domyślne ...
              • avatar
               Pszczola
               0
               U mnie Kindle PW2 podpina się na Windows 10 bez żadnych problemów. Działo się tak ze starym firmawarem Kindla jak i z najnowszym.