Systemy operacyjne

Windows 10 będzie prezentował powiadomienia z Androida [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Osoby korzystające z urządzeń pracujących pod kontrolą systemów Windows 10 i Google Android mogą ucieszyć się na wieść o nowej funkcji zmierzającej do aplikacji Twój telefon.

Jeśli rozmawiać o komputerach i laptopach, Windows 10 to najpopularniejszy system operacyjny na świecie. W przypadku smartfonów i tabletów króluje z kolei Google Android. Zapewne nie brakuje osób, które na co dzień korzystają z obydwu tych platform i być może ucieszą się z najnowszych zapowiedzi.

Okazuje się bowiem, że Windows 10 będzie prezentował powiadomienia z Androida. W jaki sposób będzie to rozwiązane? Microsoft planuje rozbudowanie znanej już aplikacji Twój telefon, dzięki której można z poziomu komputera przeglądać zdjęcia czy wiadomości tekstowe ze smartfona. Nowa aktualizacja poszerzy funkcjonalność o synchronizację powiadomień.

Użytkownik otrzyma możliwość wyboru aplikacji, które mają zostać zsynchronizowane. Obydwa urządzenia będą musiały pracować w tej samej sieci Wi-Fi.

Windows 10 powiadomienia Android

Na udostępnienie aktualizacji trzeba jeszcze poczekać, obecnie opisywaną funkcję mogą sprawdzać osoby biorące udział w programie Windows Insider.

Trudno przewidzieć kiedy otrzymają ją korzystający finalnych wersji Windows 10. Warto też zaznaczyć, że niekoniecznie musi być to opcja dostępna dla posiadaczy wszystkich smartfonów.

AKTUALIZACJA, 04.07.2019

Zapowiadana funkcja została właśnie udostępniona, wraz z najnowszą wersją omawianej aplikacji Twój Telefon.

Z pierwszych komentarzy użytkowników wynika, że wszystko działa sprawnie, powiadomienia prezentowane są oczywiście w Centrum akcji Windows 10. Tak jak sugerowano, możliwe jest wybranie aplikacji, które otrzymują dostęp do nowej funkcji. Oczytane lub usunięcie powiadomienia z poziomu Windows 10 powoduje, że nie zobaczymy go już na smartfonie. Producent ma w planach dalszy rozwój aplikacji Twój Telefon pod kątem współpracy z urządzeniami mobilnymi.

Źródło: laptopmag, Windows Insider

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  oszpiotrek
  1
  Nieudolnego przenoszenia ficzerów z nakładek graficznych linuxa ciąg dalszy.
  • avatar
   jungle1804
   0
   Aha czyli win 10 będzie węszył na naszym telefonie i wyłudzał informacje i czytał sms-y BOsko
   • avatar
    xmexme
    0
    Apetyt na dane im rośnie.
    Specjaliści od jakości danych stwierdzili że nie wystarczą im zebrane dane o użytkownikach z samego windowsa i trzeba coś wymyślić żeby mieć lepszy dostęp do waszych danych z telefonów.

    Artykuł powinien mieć tytuł Windows 10 będzie lepiej szpiegował Androida.
    • avatar
     HardCorak
     -1
     Fajnie nowa funkcja. Problem w tym że microsoft dodając te wszystkie nowe funkcje dodaje też masę błędów wpływających na cały system.

     Może kiedyś jak wsparcie się w win7 skończy i zostanie tylko 10 pójdą po rozum do głowy albo firmy itp. wymuszą to na nich bo będą miały dość.
     • avatar
      rlego
      -1
      paranoicy
      • avatar
       Konto usunięte
       -2
       To jest celowe działanie. Przecież Windows 10 jest jednym wielkim poligonem testowym przed kolejnym systemem operacyjnym, który już będzie usługą za abonament.
       • avatar
        lkozierowski
        0
        xD, nic więcej nie trzeba