Systemy operacyjne

Windows 10 będzie prezentował powiadomienia z Androida [AKT.]

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Osoby korzystające z urządzeń pracujących pod kontrolą systemów Windows 10 i Google Android mogą ucieszyć się na wieść o nowej funkcji zmierzającej do aplikacji Twój telefon.

Jeśli rozmawiać o komputerach i laptopach, Windows 10 to najpopularniejszy system operacyjny na świecie. W przypadku smartfonów i tabletów króluje z kolei Google Android. Zapewne nie brakuje osób, które na co dzień korzystają z obydwu tych platform i być może ucieszą się z najnowszych zapowiedzi.

Okazuje się bowiem, że Windows 10 będzie prezentował powiadomienia z Androida. W jaki sposób będzie to rozwiązane? Microsoft planuje rozbudowanie znanej już aplikacji Twój telefon, dzięki której można z poziomu komputera przeglądać zdjęcia czy wiadomości tekstowe ze smartfona. Nowa aktualizacja poszerzy funkcjonalność o synchronizację powiadomień.

Użytkownik otrzyma możliwość wyboru aplikacji, które mają zostać zsynchronizowane. Obydwa urządzenia będą musiały pracować w tej samej sieci Wi-Fi.

Windows 10 powiadomienia Android

Na udostępnienie aktualizacji trzeba jeszcze poczekać, obecnie opisywaną funkcję mogą sprawdzać osoby biorące udział w programie Windows Insider.

Trudno przewidzieć kiedy otrzymają ją korzystający finalnych wersji Windows 10. Warto też zaznaczyć, że niekoniecznie musi być to opcja dostępna dla posiadaczy wszystkich smartfonów.

AKTUALIZACJA, 04.07.2019

Zapowiadana funkcja została właśnie udostępniona, wraz z najnowszą wersją omawianej aplikacji Twój Telefon.

Z pierwszych komentarzy użytkowników wynika, że wszystko działa sprawnie, powiadomienia prezentowane są oczywiście w Centrum akcji Windows 10. Tak jak sugerowano, możliwe jest wybranie aplikacji, które otrzymują dostęp do nowej funkcji. Oczytane lub usunięcie powiadomienia z poziomu Windows 10 powoduje, że nie zobaczymy go już na smartfonie. Producent ma w planach dalszy rozwój aplikacji Twój Telefon pod kątem współpracy z urządzeniami mobilnymi.

Źródło: laptopmag, Windows Insider

Warto zobaczyć również:

marketplace

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  oszpiotrek
  Nieudolnego przenoszenia ficzerów z nakładek graficznych linuxa ciąg dalszy.
 • avatar
  jungle1804
  Aha czyli win 10 będzie węszył na naszym telefonie i wyłudzał informacje i czytał sms-y BOsko
 • avatar
  xmexme
  Apetyt na dane im rośnie.
  Specjaliści od jakości danych stwierdzili że nie wystarczą im zebrane dane o użytkownikach z samego windowsa i trzeba coś wymyślić żeby mieć lepszy dostęp do waszych danych z telefonów.

  Artykuł powinien mieć tytuł Windows 10 będzie lepiej szpiegował Androida.
 • avatar
  HardCorak
  Fajnie nowa funkcja. Problem w tym że microsoft dodając te wszystkie nowe funkcje dodaje też masę błędów wpływających na cały system.

  Może kiedyś jak wsparcie się w win7 skończy i zostanie tylko 10 pójdą po rozum do głowy albo firmy itp. wymuszą to na nich bo będą miały dość.
  -1
 • avatar
  rlego
  paranoicy
  -1
 • avatar
  Konto usunięte
  To jest celowe działanie. Przecież Windows 10 jest jednym wielkim poligonem testowym przed kolejnym systemem operacyjnym, który już będzie usługą za abonament.
  -2
 • avatar
  lkozierowski
  xD, nic więcej nie trzeba