Systemy operacyjne

Windows 10 Creators Update na ostatniej prostej

przeczytasz w 1 min.

Znamy datę premiery aktualizacji Creators Update systemu operacyjnego Windows 10. To już ostatnie tygodnie.

Microsoft kończy już prace nad ogromną aktualizacją Creators Update systemu Windows 10. Wiemy też, kiedy zostanie ona udostępniona użytkownikom.

Kiedy będzie aktualizacja Windows 10 Creators Update?

Jeszcze przed końcem tego miesiąca, a najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu „Insiderzy” otrzymają kompilację-kandydatkę na Creators Update. Jeśli nie zdarzy się nic nieoczekiwanego publiczne wydanie aktualizacji będzie zaś miało miejsce 11 kwietnia. 

Windows 10 CU ekran

Trzeba jednak tutaj podkreślić, że data ta dotyczy użytkowników komputerów z systemem Windows 10 w wersji Anniversary Update. Posiadacze smartfonów będą musieli poczekać nieco dłużej.

Windows 10 doczeka się nowych funkcji

To, że prace nad Creators Update mają się już ku końcowi, widać było po „słabszych” kompilacjach dla członków programu Windows Insider Preview. Od kilku tygodni nie pojawiały się praktycznie żadne nowe funkcje, a jedynie poprawki. 

Nowych funkcji zaś w Creators Update będzie niemało. To przede wszystkim: 3D Paint, tryb PiP, odświeżona przeglądarka Microsoft Edge, tryb dla graczy i dużo, dużo więcej. O najciekawszych nowościach możecie przeczytać w zestawieniu Windows 10 - co przyniesie Creators Update?

Kolejne nowe funkcje nadejść mają jeszcze przed końcem tego roku, przy okazji dużej aktualizacji numer trzy.

Źródło: The Verge, Windows Central

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  NewUnnamedUser
  2
  Bardzo dużo nowości... w tym reklamy.
  • avatar
   Yukko
   0
   Osobiście boję się tej aktualizacji. W sensie, że sprawi, że trzeba będzie zreinstalować cały system. Oby nie.
   • avatar
    elektronickimordulec
    -15
    Tyle czasu minęło od premiery Windows 10,a system wciąż dziurawy co potwierdza kolejna aktualizacja...na szczęście jest jeszcze Windows 7
    • avatar
     NewUnnamedUser
     0
     Uściślając... mam Win 10, korzystam i uważam, że to dobry system, na pewno jeden z lepszych pod wieloma względami. Natomiast gorzej z polityką i podejściem MS. Najpierw nachalne namawianie do zainstalowania 10, następnie milion inwigilatorów (ponoć i tak wszystkich nie idzie wyłączyć-dane i tak są wysyłane) Teraz w najnowszej aktualizacji CU, zostaną wprowadzone tzw. porady, to nic innego jak reklamy w systemie. Najprawdopodobniej na początku nie będzie ich zbyt wiele i będą to głównie "podpowiedzi" do ich usług, reklamy dysków sieciowych (OneDrive?) pakietów (Office?) i prawdopodobnie będzie można je wyłączyć w zakątkach różnych opcji (nie w jednym miejscu!) ale prawda jest taka, że od czegoś trzeba zacząć. Z czasem zamieni się to w isty śmietnik. System z reklamiami może być, okey ale pod warunkiem, że będzie całkowicie za darmo dla użytkowników domowych. Natomiast w płatnej (normalnej) wersji systemu, nie powinno mieć to w ogóle miejsca.
     • avatar
      supervisor
      0
      zxc
      • avatar
       walecznygronostaj
       0
       .