Systemy operacyjne

Windows 10 przypomni o aktualizacji [AKT.]

przeczytasz w 1 min.

Na pulpicie nieaktualnego systemu Windows 10 pojawi się wkrótce komunikat o tym, ze może warto jednak tej aktualizacji dokonać.

Aktualizacja [07.07.2017]: Jak Microsoft zapowiadał, tak też zrobił. Na moim dodatkowym komputerze z (niezaktualizowanym) systemem Windows 10 rzeczywiście pojawił się taki komunikat i na szczęście w żaden sposób nie utrudnia on pracy. Jest to zwykłe (choć sporych rozmiarów okno) z dwiema opcjami do wyboru: „Przypomnij mi później” oraz „Przejrzyj ustawienia”. Po kliknięciu pierwszego przycisku okienko znika i można kontynuować pracę. Czas pokaże, jaka będzie częstotliwość wyświetlania tej informacji. Oczywiście zalecane jest kliknięcie drugiej opcji i przygotowanie się na aktualizację systemu – dla własnego bezpieczeństwa. Okno wygląda tak:

Windows 10 aktualizacja komunikat

News [03.07.2017]: Użytkownicy systemu Windows 10 wiedzą już pewnie, że co 6 miesięcy ukazywać będzie się duża aktualizacja. Po jej zainstalowaniu teoretycznie mamy półtora roku spokoju – zagwarantowane wsparcie. To jednak krótki okres i dlatego też Microsoft chce skuteczniej niż wcześniej namawiać do instalowania każdej dużej aktualizacji. Będzie o tym przypominać.

„Najbardziej bezpiecznym urządzeniem z systemem Windows jest to zaktualizowane” – czytamy we wpisie Microsoftu. – „Z każdą kolejną aktualizacją poprawiamy zabezpieczenia systemu, które uniemożliwiają pełne oddziaływanie szkodliwego oprogramowania na komputer – kontynuuje gigant z Redmond dodając, że monitoruje trendy i stara się na nie jak najskuteczniej odpowiadać.

Aktualny system operacyjny stanowi często bardzo skuteczną ochronę przed cyberzagrożeniami. Microsoft chce, by Windows 10 kojarzył się z bezpiecznym rozwiązaniem, dlatego też postanowił przypominać użytkownikom, że są już dostępne duże aktualizacje. Jeśli nie zainstalowaliście jeszcze Creators Update, wkrótce możecie zauważyć na ekranie informację, że warto to zrobić. 

We wrześniu podobne komunikaty pojawią się, by poinformować o dostępności aktualizacji Fall Creators Update. Ta, przypomnijmy, wprowadzi między innymi Fluent Design (czyli odświeżony wygląd), program Story Remix (nowa przeglądarka zdjęć i filmów z edytorem), People Bar (funkcja społecznościowa), „pliki na żądanie” oraz nowe mechanizmy zabezpieczające.

Źródło: Microsoft, mybroadband

Komentarze

26
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  chotnik2
  11
  No i dobrze, jak ludzie nie chca instalowac ciagle tych malych poprawek, to niech chociaz instaluja raz na pol roku te duze.
  Lepsze to niz bycie komputerem zombie rozsylajacym dalej wirusy.
  • avatar
   SirMichael
   3
   a ja dalej siedzę i czekam na creators edition.
   • avatar
    musslik
    3
    Ostatnie ataki ransomware pokazały dobitnie, że danie możliwość całkowitego wyłączenia aktualizacji systemu użytkownikowi jest jak danie małpie granatu...
    • avatar
     jarekzon
     2
     Win 10 to zwykły śmieć. Niczego bardziej nie żałuję niż przejścia na ten system. Problemy od samego początku. Użytkownikom zaoferowano system w wersji A. Po ostatniej aktualizacji, uruchamia mi się bez internetu. Za każdym razem muszę restartować kompa, żeby był internet. To samo dotyczy gier, bo ciągle pojawia się błąd. Śmieć i tyle.
     • avatar
      shoken
      0
      Az sam zaktualizowałem.
      • avatar
       Tomasz Słowik
       0
       Przy kompletnie zabitej usłudze WU nie ma żadnego komunikatu :)