Systemy operacyjne

Windows 10 - jesienna aktualizacja to odświeżony wygląd i nowe funkcje

przeczytasz w 1 min.

We wrześniu do użytkowników systemu dotrze aktualizacja Windows 10 Fall Creators Update. Oto część nowości, które wprowadzi.

Podczas Build 2017 firma Microsoft zdradziła szczegóły na temat najnowszej aktualizacji Windows 10. Już we wrześniu na (500 milionów) urządzeń z tym systemem operacyjnym trafić będzie mogła Fall Creators Update. Co wprowadzi?

Windows 10 Fall Creators Update we wrześniu

Microsoft doszedł najwyraźniej do wniosku, że Creators Update to dobra nazwa, a że cel aktualizacji się nie zmienił, to ta najnowsza będzie nosiła ten sam tytuł, tyle tylko, że z dopiskiem „Fall” – na znak, że to „jesienny” pakiet nowości.

Project NEON to Fluent Design

Właśnie, jakich nowości? Zacznijmy od odświeżenia wyglądu. To, co do tej pory znaliśmy jako Project NEON w rzeczywistości będzie nazwane Fluent Design. Będzie to bardziej „płaskie” wzornictwo, który ma być ujednolicone na wszystkich urządzeniach – cel jest prosty: przystosowanie nowych „Okienek” do gogli rzeczywistości mieszanej i innego tego typu sprzętu. Co trzeba podkreślić: zmiany będą wdrażanie stopniowo.

Nadciągają nowe funkcje do Windows 10

Kolejna nowość to widoczność plików OneDrive z poziomu systemowego  eksploratora (który – być może – doczeka się wreszcie kart). Pojawi się również program Story Remix – to zupełnie nowa przeglądarka zdjęć i filmów z wbudowanym narzędziem do edycji tych materiałów. Wśród funkcji znajdujemy: rozpoznawanie twarzy, zaawansowane filtrowanie, współdzielenie galerii i tworzenie multimedialnych opowieści (taki uproszczony Movie Maker):

Co oprócz tego? Oś czasu, która pozwoli dokładnie przeanalizować naszą historię aktywności (a która najpewniej nie będzie dostępna w Polsce, bo bazuje na Cortanie), społecznościowy People Bar oraz – uwaga – „uniwersalny schowek” do wymiany treści między komputerami a smartfonami (także z Androidem i IOS-em!).

Więcej szczegółów na temat Windows 10 Fall Creators Update poznamy pewnie na dniach. Na koniec dodajmy, że wraz z aktualizacją w sklepie Windows pojawią się między innymi: Spotify, iTunes i aplikacje Autodesk.

Źródło: Microsoft

Komentarze

33
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Alovsskyy
  12
  Jak widzę aktualizacje od M$ to jestem sceptycznie nastawiony. Jakieś programy przestają działać, system świruje, albo już nie wstaje. Zazwyczaj to jest loteria co przestaje działać, wszystko dla "nowego wyglądu" a aktualizacja wazy po 5-7GB. Co ciekawe, po aktualizacji resetują się sprytnie ustawienia dotyczące prywatności, aby M$ sprytnie mogło dalej śledzić ludzi, mimo ze ktoś stara się w jakimś stopniu to blokowa.
  • avatar
   Konto usunięte
   11
   Jak zawsze ogrom nowości, problem w tym że nikt tego nie potrzebuje ani nie używa (tutaj kłania się ułomny Paint3D i reszta śmieci UWP). Te ich wszystkie "cuda" które dodają do systemu to zwykły crapware, niefunkcjonalny i rzadko kiedy działający poprawnie.
   • avatar
    darioz
    3
    Ten syf jak i inne programy od siedmiu boleści od Microsoftu trzeba będzie na dzień dobry odinstalować za jednym zamachem programem typu 10AppsManager!
    • avatar
     kitamo
     2
     wpadłem poczytac zrzędy i nie zawiodłem się:)

     Skoro tak wszyscy narzekacie to po co w ogole ten system uzywacie ?
     • avatar
      direct39
      1
      Widoczność w Eksploratorze wszystkich plików z OneDrive bez ich ściągania była już w Windows 8.
      • avatar
       PITUCH1
       1
       więcej śmieci .....jak po ostatnim update :(
       • avatar
        jarekzon
        1
        Na sąsiednim portalu ktoś napisał, Windows Fail Creators Update, i chyb jest w tym dużo prawdy.
        • avatar
         880moto
         0
         FAIL Creators Update...
         • avatar
          MrSpock
          -1
          Używamy ten system ponieważ MS przejął rynek. Rodzina prawnicza mu w tym pomogła do tego stopnia, że w latach 90-tych potrzebował konkurencji, która pomogłaby mu przetrwać ten hejt jaki poleciał w jego kierunku. Stąd decyzja na wsparcie firmy Apple (1mld $). Rockefeller kosił konkurencje, a on żeby przetrwać musiał zapłacić żeby ją mieć. Gdyby nie MS nie byłoby prawdopodobnie firmy Apple. MS ma koneksje wszędzie. Do tego kasę i patenty. Jesteśmy skazani na ten system jeśli chcemy grać w najnowocześniejsze gry, używać komercyjnych programów, które są powszechnie używane w pracy i itp. Jeśli masz 'jaja' i zaparcie robisz kasę na open source. Ale 95% koncernów korzysta z rozwiązań MS. Moim zdaniem przyszłością są WEBOS, a;e na nie musimy jeszcze poczekać.
          • avatar
           Dragonik
           -3
           Czy tylko ja przeczytałem Windows 10 Fail Creators Update?
           • avatar
            bodziokrak
            -4
            Zrzędy przesiądźcie się na ten lepszy system, któremu nic nie brakuje. Ja mam win 10 od początku i szczerze powiem jestem zadowolony z tego że co jakiś czas pojawia się aktualizacja i robi się porządek na dysku i zwalnia miejsce.
            Jakoś dziwnym trafem wszystko działa, a jak ktoś używa złomu to niech biadoli.
            Wali mnie co o mnie microsoft wie przez swój system a czego nie.
            Dodam że ołtarzyka MS nie mam w domu.

            • avatar
             Słitaśne selfi z ronsi
             -5
             Dlaczego straszycie Jesienią przed Latem?

             Wygląd, funkcje, bla, bla, bla... Na co to wszystko, skoro Windows niedługo będzie na abonament, spiskowcy odpędzą kolejną rzeszę użytkowników inwigilacją microsoftu i tyle sobie Microsoft narobi tym bałaganem. Nawet jego systemowy monopol na produkty mu nie pomoże.
             • avatar
              Hakuren
              0
              Nie ukrywam, że funkcja wymiany treści między Windows a iOS brzmi zachęcająco jeśli tylko będzie oferować pełną strukturę katalogów.

              Jeśli tylko wgląd w katalog zdjęć na "otwartej" pamięci to można zrobić to samo już dziś z choćby Total Commander-em i wtyczką dla iOS.
              • avatar
               SirMichael
               0
               ja jeszcze creators edition nie dostałem a tu już chcą go updejtować.
               • avatar
                DeltaWorld
                0
                A mi któraś z ostatnich aktualizacji "popsuła" SolidWorks
                14 nie działa
                15 nie działa
                i 16 też nie działa...
                *włączyć się włączają,ale nie idzie nic zrobić...
                • avatar
                 NewUnnamedUser
                 0
                 To Movie Makera jeszcze można uprościć? ;> ;D