Systemy operacyjne

Windows 10 i chwila wytchnienia dla „Insiderów”

przeczytasz w 1 min.

Microsoft wydał kolejną testową kompilację systemu Windows 10, ale zgodnie z przewidywaniami brak w niej mających większe znaczenie nowych funkcji.

Na kolejną testową kompilację systemu Windows 10 „Insiderzy” musieli czekać dwa tygodnie. Niestety trudno z czystym sercem powiedzieć, że było warto. Wydanie oznaczone numerem 15042 nie wprowadza bowiem żadnych większych zmian. Nie musicie więc szukać tych nowości, jeśli już pobraliście nową kompilację.

Brakuje większych zmian, ale są takie mniej znaczące, a dotyczące głównie przeglądarki Microsoft Edge. Usprawniona została wprowadzona już jakiś czas temu usługa wbudowanego czytnika e-booków, a jeśli na stronie internetowej zablokowany zostanie plik SWF (a dzieje się tak automatycznie), naszym oczom ukaże się stosowny komunikat na ten temat. Poprawiono też oczywiście garść błędów i niedoskonałości. 

Szeregu usprawnień doczekali się również użytkownicy mobilnych „Okienek”. Przygotowana dla nich kompilacja 15043 przede wszystkim poprawia działanie przeglądarki Microsoft Edge oraz modułów łączności bezprzewodowej: Bluetooth i Wi-Fi. Powinno być teraz dużo bardziej stabilnie.

Zastanawiacie się dlaczego najnowsze kompilacje dla „Insiderów” są tak nieciekawe? Jest tak, ponieważ prace nad dużą aktualizacją Creators Update zostały już oficjalnie zakończone przez Microsoft. Wszystkie funkcje są już gotowe i najbliższe miesiące zostaną poświęcone wyłącznie testom – tak, by na kwietniową (najprawdopodobniej) premierę wszystko działało jak należy.

Dobra wiadomość jest taka, że jeszcze w tym roku „Insiderzy” otrzymają najpewniej mnóstwo nowych funkcji. Niedawno Microsoft potwierdził bowiem, że na końcówkę tego roku planowana jest kolejna duża aktualizacja, trzecia już po Anniversary i nadchodzącej Creators.

Źródło: OnMSFT, inf. własna. Foto: okubax/Flickr

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  5
  Czyżby wreszcie Bluetooth i Wi-Fi będą stabilne, tak jak były na 7? Czekam z niecierpliwością, bo klienci nie są zadowoleni z tłumaczeń, że to wina systemu, gdy muszą wyłączać/włączać Wi-Fi, aby zadziałało po uśpieniu...
  • avatar
   jeomax.co.uk
   2
   Mam nadzieje, ze poprawili Edga, ktory jest wolniejszy i potrafi sie przywiesic na prostych zadaniach CTRL-C (!), w odroznieniu od Firefoksa. Mam taka robote, ze potrzebuje obu przegladarek i w Firefoksie pracuje sie naprawde "normalnie" w porownaniu do Edga, ktory po prostu zamula - i to w podstawowych operacjach (nie mowie o silniku, wyswietlaniu stron itd).