Smartfony

Windows 10 Mobile jednak nie dla wszystkich

przeczytasz w 1 min.

Niektórzy jednak nie będą mieli okazji do zapoznania się z nowym systemem.

Kazam

Windows 10 na dobre rozgościł się już na komputerach, ale właściciele smartfonów wciąż na niego czekają. Niektórzy powinni jednak porzucić nadzieję, ponieważ nie każdy będzie mógł cieszyć się z nowego systemu.

Microsoft obiecał, iż Windows 10 Mobile pojawi się na wszystkich smartfonach z rodziny Lumia i można zakładać, że rzeczywiście tak się stanie. W przypadku innych producentów sytuacja nie jest już jednak tak klarowna. Co gorsza, gdy zaczynają oni zabierać głos w sprawie aktualizacji to najczęściej nie ma się z czego cieszyć.

Firma Kazam zapowiedziała właśnie, że właściciele smartfonów Thunder 340W, Thunder 450 oraz Thunder 450WL nie powinni czekać na mobilnego Windows 10, ponieważ aktualizacji w planach nie ma i raczej już się to nie zmieni.

Co ciekawe, jednocześnie zapowiedziano, że pojawią się nowe smartfony, które pracować będą pod kontrolą Windows 10 Mobile. Dlaczego te obecne już na rynku nie dostaną aktualizacji, skoro spełniają wymagania sprzętowe nowego systemu? Na to pytanie producent niestety nie odpowiada.

Źródło: winbeta

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AkaRyupl
  8
  No jak to dlaczego? Jak ktoś chce nowy system niech kupuje nowego smartfona - wielu producentów tak robiło i robi (zwłaszcza ci mniejsi).
  • avatar
   Kenjiro
   5
   Tak więc cały misterny plan, a przynajmniej jego buńczuczne informacje przedstawiane przez MS potencjalnym klientom, poszedł w p...

   Mikromiękki chciałby ciągnąć dwie sroki za ogon, mieć wielu producentów, którzy wypuszczą telefony z jego systemem oraz mieć spójną linię wydań i aktualizacji systemu. Tak się nie da, albo się podąża linią Androida, albo iOS, a stanie w rozkroku pomiędzy dwoma światami skończy się nie tylko rozdarciem odzieży...
   • avatar
    adam6056
    -3
    Akurat w tym przypadku nie będzie to jakieś mega drogie.
    Jeśli W10 Mobile nie wyjdzie na starsze bądź słabsze modele to pewnie zrobią lumie nową i tańszą z tym systemem więc zamiana telefonu drogo nie wyjdzie :)
    • avatar
     zochogit
     0
     Temat trochę mylacy, ale jeśli producent telefonu nie chce aktualizować systemu, to chyba nie jest wina M$, a wina producenta. To tak jak by Samsung wydał Lizaka na stary telefon z GB, ale nie wyda bo mu sie to nie opłaca, a wszystkiemu winny jest gogiel, bo to przeciez jego system. M$ moze jedynie odpowiadac za swoja produkcje a nie kogoś innego.
     • avatar
      orlean
      0
      Powtórka z fragmentacji na androidzie. Nie rozumiem ziania ogniem na MS, to nie ich wina ze inni producenci robią taka samą zagrywkę jak na androidzie.