Systemy operacyjne

Windows 10 trafi na smartfony w listopadzie

przeczytasz w 1 min.

Po raz kolejny zapewniono, iż opóźnienie w stosunku do premiery podstawowej wersji systemu podyktowane jest troską o użytkowników.

Windows 10 Mobile

Windows 10 od wczoraj jest już dostępny, ale jeszcze nie wszędzie, gdzie docelowo ma się pojawić. Nowa platforma firmy Microsoft trafiła na komputery, laptopy i duże tablety, ale wciąż czekają na nią właściciele mniejszych urządzeń mobilnych. Wiemy już, w jak dużą dozę cierpliwości muszą się oni uzbroić.

O tym, iż liczyć trzeba się z opóźnieniem wiedzieliśmy już od dawna. Producent cały czas posługiwał się w kontekście smartfonów określeniem „jesień” i dopiero teraz zdecydowano się je nieco doprecyzować. Anthony Doherty, głównodowodzący Windows and Surface Business Group, ujawnił, że proces aktualizacji smartfonów do Windows 10 Mobile rozpocznie się w listopadzie.

Rozpocznie się, ponieważ należy spodziewać się, że będzie to postępować etapami. Jednocześnie również w listopadzie, a być może nawet nieco wcześniej, zobaczyć powinniśmy nowe smartfony - najprawdopodobniej flagowe modele Lumia 940 i Lumia 940 XL.

Po raz kolejny zapewniono, iż opóźnienie w stosunku do premiery podstawowej wersji systemu podyktowane jest troską o użytkowników i chęcią przystosowania wszystkich nowych funkcji do bezbłędnej pracy. Trzymamy za słowo.

Źródło: dailymail, phonearena

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    1
    A kiedyś były jakieś słuchy że będzie można zaktualizować androida do W10 Mobile to prawda?