Systemy operacyjne

Windows 10 na drodze do kolejnej aktualizacji - Timeline, Sets i Fluent Design

przeczytasz w 1 min.

Timeline (czyli oś czasu) i Sets (czyli karty) znalazły się w najnowszej kompilacji testowej systemu Windows 10.

Timeline ma być jedną z najważniejszych części nadchodzącej dużej aktualizacji Windows 10. Funkcja ta, po tym jak ostatecznie nie trafiła do Fall Creators Update, tym razem ma większe szansę na debiut, bo jej testowa wersja jest już dostępna dla „Insiderów”.

Windows 10 – nadciąga Timeline, czyli oś czasu

Uczestnicy programu Windows Insider mogą już pobierać kompilację 17063, która wprowadza sporo nowości do przetestowania. Najważniejszą jest oczywiście Timeline, czyli oś czasu użytkownika. Jest to narzędzie, które ułatwia powrót do wcześniej wykonywanych zadań – „Timeline pozwala użytkownikowi wrócić bezpośrednio do miejsca, w którym zakończył pracę” – tłumaczy Dona Sarkar z Microsoftu.

Windows 10 Timeline dziś

Jest to taka historia użytkowania systemu Windows 10, w której zapisywana jest aktywność z 30 ostatnich dni. Co ciekawe, funkcja może być również zintegrowana z urządzeniami mobilnymi wykorzystującymi Androida lub iOS-a.

Windows 10 Timeline wyszukiwarka

Inne nowości w Windows 10 Insider Preview build 17063

Projektując nowości zespół Microsoftu nie zapomniał o swojej przeglądarce internetowej. Edge doczekał się odświeżenia interfejsu (według Fluent Design), poprawionego ciemnego motywu, ulepszonej obsługi gestów i usprawnionego wsparcia dla powiadomień „push”. Wspomniany Fluent Design trafił też do innych elementów systemu

Windows 10 Edge

Do wybranych użytkowników dotarły też Sets, czyli karty, które mają pozytywnie wpływać na wielozadaniowość. Prezentację wideo tego systemu możecie obejrzeć poniżej, ale pierwsi testerzy nie są zachwyceni – narzekają między innymi na nieintuicyjne tytuły kart czy też brak dynamicznie modyfikowanej wielkości okna. Trzeba jednak pamiętać, że to dopiero pierwszy etap rozwoju tego rozwiązania.

Lista nowości i zmian jest dużo dłuższa. Z kompletem informacji możecie zapoznać się na blogu Windows.

Źródło: Windows Blogs

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TruePerson
  3
  Od jakiegoś czasu po ostatniej aktualizacji W10, mój laptop ma problem z wybudzeniem z trybu uśpienia. Gdy tylko laptop przejdzie w tryb uśpienia nie jest możliwe jego normalne wybudzenie, (szary ekran, szumy). Sterowniki aktualizowane na bieżąco, spotkałem się jeszcze z dwoma takmi laptopami, ale w ich przypadku wystarczył update sterowników. Następnym razem będę wstrzymywać się z aktualizacjami póki nie będę mieć większej pewności, ze wszystko będzie ok.
  • avatar
   KENJI512
   1
   Hmm... oby tylko nie dawali reklam w tym timelinie...
   • avatar
    zakius
    1
    niech sobie ten paskudny neon wsadzą tam, gdzie światło nie dociera, może im się coś rozjaśni...
    • avatar
     dzejsonista
     0
     Fajna sprawa. Prawdopodobnie nigdy jej nie użyje
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Ta super po kilku ostatnich "wspaniałych" aktualizacjach musiałem wskrzeszać komputer z obrazu bo codziennie urządzał sobie 3 godzinne rundy Przygotowywanie systemu windows nie wyłączaj komputera. . .
      • avatar
       Fenio
       -1
       Wiadomo że ideałem interfejsu jest prostota XP i użyteczność 7 a oni dalej odlatują w fantazje o systemie pełnym tego co nikt nie chce. Nonsens podobny do Windows 8.
       • avatar
        Konto usunięte
        -2
        Kolejny szpieg, który wygląda jak ficzer.
        • avatar
         mufasa
         0
         powiem szczerze.
         jestem w stanie ogarnąć latające miotły i ich użytkowniczki ale win 10 nie
         to paranoja zmuszająca zwykłego tubylca do wąchania swojej dupy i rejestrowania zmian cugu i reagowania na nie,oczywiście jak doradca nie zawiedzie
         • avatar
          SirMichael
          0
          mi po ostatniej aktualizacji żadna gra nie działała poprawnie a i obraz samego pulpitu tracił mocno na jakości i rozmywał się. Na szczęście w ustawieniach nvidii poradzono mi pogrzebać i w miarę się wszystko ustabilizowało.