Systemy operacyjne

Windows 10 otrzyma dużą aktualizację już kilka tygodni po premierze

przeczytasz w 1 min.

Najprawdopodobniej nie przyniesie ona jednak jakiejkolwiek nowej funkcji.

Windows 10

Do premiery Windows 10 pozostaje już niespełna tydzień. Później spodziewać można się systematycznych aktualizacji i to nie tylko tych z pozoru drobnych. Okazuje się, że dość szybko udostępniona zostanie bardzo solidna paczka poprawek.

Z najnowszych informacji wynika, że już w październiku producent odda w ręce użytkowników aktualizację Threshold 2. Najprawdopodobniej nie przyniesie ona jednak jakiejkolwiek nowej funkcji, a skoncentruje się przede wszystkim na poprawieniu optymalizacji systemu.

Pozostaje mieć nadzieję, że pierwsze tygodnie obecności systemu na rynku nie będą czymś w rodzaju beta testów i dostaniemy produkt działający tak jak trzeba. Wprawdzie braku niektórych funkcji można się spodziewać, ale te oddane do użytku nie powinny sprawiać najmniejszych problemów, przynajmniej jeśli producent nie chce spotkać się ze sporą falą krytyki.

Jeśli chodzi natomiast o same aktualizacje, to jeszcze większe będą te wchodzące skład pakietu Microsoft Redstone. Te pojawić mają się jednak dopiero w przyszłym roku, o czym pisaliśmy już jakiś czas temu.

Źródło: microsoft-news

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  8
  Ciekawe czy będzie ISO WIN10 do pobrania, po podaniu klucza licencji na Win 7/8, czy tylko aktualizacja z poziomu posiadanego systemu.
  • avatar
   RomanTyczka
   1
   Ale wy piszecie bzdury... mam 10240 i wygląda świetnie, chodzi świetnie. To jest bardzo udany system, a wy się podniecacie aktualizacjami, które są nieodzownym elementem w systemach od wielu lat. Przy powszechnie dostępnym internecie to żaden problem je pobierać, a wy sobie sami w tych móżdżkach problem stwarzacie.
   • avatar
    labik
    0
    niech przesuna premiere i wydają zoptymalizowany system z wszystkimi poprawkami w czasie premiery

    po miesiacu juz Service Pack 1 >_>
    • avatar
     Atak-Snajpera
     0
     Tylko po cholere cisną tak z tą premierą? Zazwyczaj windowsy wychodziły na jesień a ci w środku okresu ogórkowego wypuszczają nowy OS. Te poprawki przygotowywane na październik wyraźnie pokazują że nie potrzebnie przyspieszają normalny cykl wydawniczy windowsów. OSy to nie gry ,które są wydawane na siłę z całą masą bugów (patrz "Batman aka Bugman") byle tylko żeby termin się zgadzał. Ten kto używa PC do pracy zarobkowej niech lepiej wstrzyma konie i poczeka do jesieni.
     • avatar
      maqmba
      0
      Próbowaliście? Chodzi świetnie, a skoro może jeszcze lepiej to tylko gratulować.... Co do kluczy i instalacji, to należy zaktualizować ze starego (7 lub 8) zalogować się na konto Microsoft, klucz zostanie do niego przypisany, później można instalować na czysto bo po zalogowaniu na wspomniane konto aktywacja nastąpi automatycznie.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Mechanizm wyszukujący aktualizacje potrafił solidnie spowolnić budżetowego laptopa z Win7 czy Win8 a z tego co rozumiem aktualizację będą wyszukiwane automatycznie w momencie połączenia z internetem . Włączam laptopa i chcę coś robić a mój Win10 HP bez mojego wpływu wpitala mi zasoby mojego komputera w niewygodnej dla mnie chwili, super. No chyba że udało się w Win10 zrobić bardo "lekki" mechanizm aktualizacji w co nie wierzę (chciałbym zobaczyć testy wpływu pobierania/aktualizowania na wydajność słabszych maszyn). Druga sprawa to Internet limitowany i zapowiadane już teraz "duże" aktualizacje. Microsoft rości sobie prawo do decydowania na co ma zostać spożytkowany ten limit, wiele limitowanych ofert ma np. brak limitów w nocy ale teraz żeby sobie poczekać do nocy nie będzie można używać internetu w dzień bo Win10 będzie sobie pobierał swoje aktualizacje.
       • avatar
        StartX_pl
        -10
        Innymi słowy mówiąc, nie warto sięgać po 10 już w dniu premiery, bo jest zabugowana, niebezpieczna, dziurawa itd. Dobry kampania reklamowa, brawo MS :)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Jak to niespelna tydzien? to kiedy jest premiera ?
         • avatar
          kitamo
          0
          lepiej ze poprawki wydawane sa na biezaco a nie skumulowane raz na pol roku.
          Posiadacze dystrybucji linuxowych takie cos nie dziwi.