Systemy operacyjne

Koniec wsparcia dla Windows 7 już w styczniu 2015 (ale bez paniki)

przeczytasz w 1 min.

Zakończenie wsparcia podstawowego dla systemu Windows 7 już 13 stycznia przyszłego roku.

Windows 7 pudełka

Windows 7 nazywany jest godnym następcą Windowsa XP i to właśnie na niego, a nie na „ósemkę”, jak spodziewał się tego Microsoft, wielu zdecydowało się przejść po zakończeniu wsparcia technicznego dla kultowego już niemal systemu giganta z Redmond. Według najnowszych i – podkreślmy – oficjalnych informacji żywot „siódemki” też jednak zbliża się ku końcowi. Zgodnie z zamieszczoną na stronie rozpiską wsparcie techniczne dla systemu Windows 7 zostanie zakończone z dniem 13 stycznia 2015 roku.

To jednak jeszcze nie czas na panikę. Jest bowiem i dobra wiadomość. Wraz z zakończeniem wsparcia podstawowego system Windows 7 wejdzie w etap wsparcia rozszerzonego. Co to dokładnie oznacza? A no mniej więcej tyle, że firma Microsoft nie będzie już dłużej projektować nowych funkcji i ulepszeń, ale aktualizacje bezpieczeństwa wciąż będą się pojawiać. Najprawdopodobniej druga faza potrwa kolejne 5 lat, a to znaczy, że z Windowsa 7 bez większych problemów będziemy mogli korzystać nawet do 2020 roku. Oczywiście jeśli tylko nie będzie nam przeszkadzać brak obsługi nowego oprogramowania, a na to z pewnością nie będziemy musieli długo czekać. Wraz z zakończeniem wsparcia musimy liczyć się także z brakiem gwarancji i korzystania z bezpłatnej pomocy technicznej. 

Windows 7 koniec wsparcia
Pełna lista produktów, dla których pomoc techniczna kończy się w najbliższym czasie dostępna jest na stronie Pomocy Technicznej Microsoft.

Źródło: Neowin, ITNews, Microsoft

Komentarze

35
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  slo1q
  17
  Może zrobię jakieś faux pas, ale czy pojawiały się ostatnio jakieś nowe funkcje czy ulepszenia dla Win 7?
  • avatar
   Faflucy
   13
   Nawet jak zakończy się wsparcie dla Win 7 to na tą hujnie zwaną windows 8 nie przejdę
   • avatar
    Skreedi
    6
    Czyli chodzi za pewne o np. nowego DirectX, tak?
    • avatar
     Martines
     4
     Ktoś z was skorzystał choć raz z tej bezpłatnej pomocy technicznej? ;)
     • avatar
      Next_Gen_1987
      3
      Czyli wsparcie takie jak jest obecnie dla w7 będzie do 2020 roku, a ''nowe'' funkcjonalności i tak są dostępne tylko dla w8.1 (dx11.2 itp.). Więc większej różnicy to użytkownikom w7 nie zrobi..
      • avatar
       Dragonik
       3
       Czyli teraz tak chcą zmusić użytkowników do 8 sory bardzo ale to nieładnie MS nieładnie:(
       • avatar
        adson993
        3
        Siostra ma lapka z WIN 8. Jak kto lubi, ale dla mnie to kompletna klapa. Po chwili użytkowania zacząłem szukać łatki przypominającej WIN 7, bo dla niej korzystanie z tego, też było uciążliwe. Tworzyć interfejs pod ekrany dotykowe, gdzie większość korzysta z PC czy laptopów. Gdzie tu sens, bo chyba czegoś nie rozumiem. Powinien być wybór ustawienia interfejsu zarówno pod ekrany dotykowe, jak i dla PC, a na pewno Win 8 miałby wtedy więcej zwolenników. Ale przecież lepiej wpychać coś na siłę, bo wiedzą lepiej, czego ludzie oczekują i jak im wygodniej.
        • avatar
         Konto usunięte
         2
         Właśnie o co z tymi funkcjami itp chodzi?...
         • avatar
          Konto usunięte
          2
          W życiu nie przesiądę się z "7" na tą katastrofę "8". Miałem swojego czasu laptopa z tą abominacją i przyznaje, krew mnie zalewała jak musiałem zrobić coś więcej od napisania czegoś w notatniku lub zobaczenia czegoś w internecie. "8" Profesional ma użytkownika za skończonego debila któremu nie można dać do ręki za dużo zabawek bo zrobi sobie bubu. W rezultacie jego funkcje administratorskie kończą się na tych podstawowych z XP Home Edition. Nie wspominam o TRAGICZNEJ optymalizacji dla wszystkiego co się rusza. Jako gracz płakałem nad 24 klatkami na sekundę w BF2 (!). Na średnich detalach. Cóż... Skończy się wspomaganie "7"... Witaj linuxie... Może powinienem to zrobić już dawno temu...
          • avatar
           Konto usunięte
           1
           trochę nieciekawie.
           • avatar
            GLI75
            1
            Fajnie. A teraz proszę o informację kiedy kończy się okres wsparcia dla Microsoft Windows 7 SP1... :>
            • avatar
             Balrogos
             1
             Mi sie zdaje ze Win7 tak szybko nie odejdzie szczegolnie ze sam przesiadlem sie z XP do 7 poltora roku temu to jest bardzo dobry system a wiecej funkcji i tak mi nie potrzeba bo i tak z nich bym nie korzystał.
             • avatar
              Konto usunięte
              0
              Windows 8 to taka Vista, liczę na to, że 9 będzie drugą "7".
              • avatar
               piccardo
               -5
               Microsoft daje coraz większe możliwości konkurencji a mówię tu o linuxie jak nie będą zbyt łapczywi i wysłuchają użytkowników to M$ pójdzie na dno nie od razu oczywiście ale jednak.
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                Może chociaż stanieje
                • avatar
                 Konto usunięte
                 0
                 Wątpię aby windows 9 był oparty na interface podobnym do tego znanego z 7, gdyż chodzą pogłoski że windows 9 ma być usługą, coś w stylu Office 365, lecz warto mieć nadzieję :-)
                 • avatar
                  Konto usunięte
                  0
                  W interesie MS drodzy użytkownicy Windows 7 jest jak najszybsze uśmiercenie tego systemu.