• benchmark.pl
 • newsy
 • W Windows 8 zapłacimy za produkty realną walutą zamiast wymieniać ją na Microsoft Points

W Windows 8 zapłacimy za produkty realną walutą zamiast wymieniać ją na Microsoft Points

przeczytasz w 1 min.

Wygodniej, ale czy taniej?

Microsoft Points wirtualna waluta

Taką decyzję podjął Microsoft, który stawia na płatności za pomocą kart kredytowych zamiast tak zwanymi punktami Microsoftu. Co prawda zakup punktów także wiązał się z koniecznością wyłożenia realnej gotówki, ale wprowadzał niepotrzebny etap, który na dodatek niejednokrotnie gmatwał proces zakupowy.

Koncern z Seattle zdecydował, że w systemie Windows 8 domyślną formą płatności będzie płatność gotówką. Wirtualna waluta Microsoft Points nie zniknie od razu, ale nie będziemy do niej zmuszani.

Decyzja jest nieco zaskakująca, gdyż spodziewaliśmy się, że system Windows 8 już nabrał ostatecznego kształtu. Jednak odejścia od systemu punktowego spodziewaliśmy się już od początku tego roku. Pytaniem było, kiedy to nastąpi. Aktualna zmiana nie oznacza na razie kompletnego zarzucenia systemu Microsoft Points, ale wiele osób zapewne zgodzi się ze stwierdzeniem, że wykonano krok w dobrym kierunku.

Microsoft 8 wypożyczanie filmów za gotówkę
Serwis TheVerge otrzymał finalną kopię Windows 8, w której opłaty za wypożyczenie filmów dokonywane są za pomocą realnej waluty. Na potwierdzenie udostępniony został screen z usługi.

Punkty Microsoftu przeliczane są w stosunku 80 do 1, czyli za jednego dolara otrzymujemy 80 punktów. Obecnie waluta punktowa najczęściej stosowana jest w usłudze Xbox Live do zakupu gier i związanych z nimi dodatków, ale nie ulega wątpliwości, że Microsoft chce zarabiać także na dystrybucji innych kategorii produktowych.

Obecny system zakupu punktów, a za nie różnych produktów, niestety niezbyt pasuje do sprzedaży muzyki czy wypożyczania filmów. Przeciętne ceny gier w dolarach będą mieściły się w przedziale od 5 do 15 dolarów.

Źródło: SlashGear, TheVerge

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  17
  Wszystkich zainteresowanych uprzedzam ze zapewne zgodnie z tradycja microsoftu, 1 dolar to bedzie 1 euro + w polsce wszelkie zaokraglenia z wymiany euro na pln beda szly o kilkadziesiat zloty w gore.Plus brak promocji.Wszystko w trosce o dobro klienta.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   osobiście uważam że trochę zawalili z tym systemem na PC, powinni zrobić klasycznie wyglądający system jak win 7, może jakieś dodatki i głównie chodziło by i o stabilnosc, mniej miejsca w RAM zajmowanego przez winde....

   A oni dali Metro w cholere sieciowych gówien...
   • avatar
    Apollo Diomedes
    1
    80* Panowie z benchmarka edycja postów!!!
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Moim zdaniem na razie się warto wstrzymać z kupowaniem window8, bo nie wiadomo co to będzie w połączeniu z tym nieszczęsnym metro :)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      a co to za różnica czy pkt czy zł? o.O
      • avatar
       Apollo Diomedes
       -1
       4000 tyś punktów z kodu/zdrapki kosztuje jakieś 150zł a od microsoftu 230zł więc nie wiem czy to taka dobra wiadomość ja wolę 1 krok więcej i 70zł