Oprogramowanie

Windows Phone Marketplace: 60 tysięcy aplikacji już dostępnych

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Dogoni sklepy Androida i iOS?

Windows Phone 7.5 próbuje z wielką determinacją gonić lidera rynku mobilnego, czyli system Google Android.

Platforma Windows Phone Marketplace rozwija się w zdumiewający tempie. Liczba aplikacji w firmowym sklepie przekroczyła właśnie 60 tysięcy. Wynik ten naprawdę daje sporo do myślenia i podkreśla, że Microsoft nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o rynek mobilny i tak łatwo się nie podda.

 

Windows Phone Marketplace - screen z aplikacji

Zaledwie 25 dni temu bowiem na wspomnianej platformie pojawiła się 50 000. aplikacja. Dla porównania, poprzedni przeskok, a więc z 40 do 50 tysięcy trwał niemal dwa razy dużej, bo około 40 dni. Spośród podanych przez Neowin statystyk, warto przytoczyć też, że ponad 1/3 wszystkich aplikacji znajdujących się w Windows Phone Marketplace została dodana w ciągu ostatnich 90 dni.

Windows Phone Marketplace goni konkurencję

To jednak nie koniec. Paul Thurrott poinformował, że najlepsze 25 aplikacji dla urządzeń mobilnych pojawi się w Marketplace jeszcze w pierwszej połowie 2012 roku. To najprawdopodobniej dodatkowo umocni pozycję systemu Windows Phone 7.5.
 

Więcej o aplikacjach na smartfony:

Źródło: Neowin, Softpedia

Komentarze

11
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Jest coraz lepiej, ale nadal słabo ... Nie zmienia to faktu że ja siedzę na HTC Mozart, i nie dał bym rady przejść z powrotem na Andka/WM. Po latach flashowania, modowania i customizowania między innymi z XDA, chcę mieć coś, co działa idealnie po wyjęciu z pudełka, tak też jest tutaj :)
 • avatar
  Taka prawda, że w dzisiejszych czasach żaden (nawet ten najlepszy) system nie przetrwał by bez aplikacji które można pobierać. Nawet w windows 8 ma być coś podobnego :)
 • avatar
  Szkoda, że nikt nie wspomina o tym że taki wzrost ilości aplikacji wiąże się z pewną akcją. Za dodanie 5 aplikacji do market'u użytkownik mógł otrzymać telefon z Windows Mobile (nie pamiętam dokładnie nazwy portalu który to organizował). Kilku moich znajomych przygotowywało aplikacje na potrzeby tej akcji i niektóre z nich, były delikatnie mówiąc słabiutkie, ale do market'u trafiały.
  Nie ilość a jakość się liczy :)
 • avatar
  Nie wazne ile aplikacji, ale wazne jakich!

  Co z tego, ze np. na Androida jest ich XXX tysiecy, skoro nawet przy szczerej checi zakupy nie ma co wybrac. Duzo, kiepsko, marnie.

  Gierki to nie priorytet. Trzeba miec duzo cierpliwosci, zeby przebic sie przez gaszcz g.wna i znalezc "grzyba".
 • avatar
  60000 ? WOW, to naprawdę chyba ze 2x więcej niż sprzedanych słuchawek ;)
  -3