Systemy operacyjne

Windows Subsystem for Linux wyszedł z fazy beta

 | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor:
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Linuksowy kontener dla Windows 10 wyszedł z fazy testowej i stanie się integralną częścią systemu w Fall Creators Update.

Od dłuższego czasu Microsoft pracuje nad linuksowym podsystemem, o czym zdążyliśmy już informować na łamach. Niewtajemniczonym śpieszymy z wyjaśnieniami, jest to kontener, w którym została ukryta jedna z trzech najpopularniejszych dystrybucji (Ubuntu, Fedora lub OpenSUSE) wraz z podstawowym oprogramowaniem. 

Dzięki niemu użytkownik zyskuje warstwę zgodności, dzięki której może z poziomu Windowsa uruchamiać aplikacje i zależności dedykowane systemom spod znaku Pingwina.

W ten weekend narzędzie miało kolejną fazę rozwoju, a mianowicie wyszło z etapu testowego. Zgodnie z zapewnieniami Richa Turnera umieszczonymi na blogu deweloperskim Microsoft, podsystem stanie się integralną częścią Windows 10 już w jesiennym pakiecie aktualizacji Fall Creators Update.

Linuksowy Podsystem bez oznaczenia jako beta

Wszystkim zainteresowanym tematem przypominamy, że linuksowy podsystem jest dostępny w Sklepie Windows. Nawigacja odbywa się za pośrednictwem wiersza poleceń, aczkolwiek jak najbardziej jest możliwym uruchomienie aplikacji okienkowych.

Źródło: OMGUBUNTU

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jarekzon
  Można oczywiście wypróbować, ale moim zdaniem Linux ma sens jako osobny system, bo wtedy pozbywamy się wszystkich niedoróbek i wad Win, a możemy korzystać z zalet Linuxa. Ten pomysł jest trochę tak jakby Porsche załadować na furmankę i jechać, niby komfort ten sam, ale jednak jazda nie taka sama :). Wypróbujemy zobaczymy.
 • avatar
  Fiona
  Hmmm
  Sorry Ale Linux pod Win10 ?
  To mocno zakręcone.

  Jeśli już to wolę kupić 2 dysk i na nim mieć linuxa...

  (I chyba 90% użytkowników Linuxa tak ma)
  -3
 • avatar
  Snack3rS7PL
  Joanna Rutkowska nie musi się tak męczyć :P