Oprogramowanie

Windows XP z wsparciem technicznym do 2014!

przeczytasz w 0 min.

Taką wiadomość podał Microsoft z czego na pewno ucieszy się wielu partnerów producenta i użytkowników systemu. Firma wspierać będzie system aż do kwietnia 2014 co oznacza, że jeszcze przez blisko sześć lat możemy liczyć na kolejne łatki do systemu. Biorąc pod uwagę popularność systemu, trudno się dziwić, że Microsoft nie mógł zbyt szybko go „wygasić”.

Jak poinformował producent, podjęcie takiej decyzji wiązało się z koniecznością zadbania o bezpieczeństwo użytkowników Windows XP. Microsoft jest przekonany, że dzięki temu posunięciu wielu użytkowników będzie mogła korzystać zarówno z dobrodziejstw bezpiecznego XP jak i dokonać wcześniejszej lub późniejszej migracji na nowsze odsłony systemu – np. Windows Vista.

Na ile realne jest to życzenie trudno jeszcze nam ocenić. Na pewno w 2014 roku, nawet mimo zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa, może okazać się, że system będzie nadawać się tylko do starszych platform lub rozwiązań o bardzo ograniczonej mocy – takich jak współczesne netbooki (Asus Eee PC, MSI Wind).

Przypomnijmy, że system Windows XP możemy legalnie nabyć tylko przez cztery najbliższe dni – do 30 czerwca. Po tym terminie Windows 5.1 będzie dostępny tylko w ramach preinstalowanego systemu na dyskach netbooków, miniaturowych komputerach typu UMPC. Microsoft daje również możliwość „downgrade'u” czyli obniżenia wersji systemu z Windows Vista do Windows XP. Będzie to możliwe tylko w przypadku zakupu Visty w droższych wersjach Business lub Ultimate.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!