Systemy operacyjne

Kończy się okres wsparcia systemu Windows XP - HP oferuje pomoc w migracji na nowsze wersje

przeczytasz w 2 min.

Zbliża się koniec okresu wsparcia systemu Windows XP, mimo to wciąż wiele osób z niego korzysta.

microsoft windows xp zakończenie wsparcia migracja hp

W obliczu zbliżającego się zakończenia wsparcia leciwego już systemu Windows XP przez Microsoft, firma HP nawiązała współpracę z gigantem z Redmond w ramach, której udzielana będzie pomoc klientom biznesowym HP w migracji z systemu Windows XP na jedną z nowszych wersji Windows.

Firma Microsoft planuje zakończenie okresu wsparcia dla systemu Windows XP już w 8 kwietnia 2014 roku. Jednak jak wykazuje badanie przeprowadzone przez analityków z firmy HP - około 40% przedsiębiorstw wciąż korzysta z systemu Windows XP i nie zdecydowało się na przejście na jedną z nowszych wersji.

Zdaniem firmy HP dysponuje ona możliwościami, które pozwalają zaoferować bezproblemową i efektywną ze względu na ponoszone przez przedsiębiorcę koszty migracji z systemu operacyjnego Windows XP. Sam proces migracji jest wspierany przez skuteczny model serwisowy oraz sieć partnerską. W rezultacie HP może pomóc w obniżeniu zapotrzebowania na wsparcie techniczne i konserwację, zwiększeniu wydajności pracy, obniżeniu kosztów infrastruktury informatycznej oraz zwiększeniu ochrony przed zagrożeniami dla bezpieczeństwa danych.

windows xp koniec wsparcia technicznego

Firma HP udostępnia w swojej ofercie nowe komputery, skierowane do przedsiębiorstw, które są zoptymalizowane pod kątem systemów operacyjnych Windows 7 oraz Windows 8. Ponadto nowoczesne urządzenia w rodzaju HP ElitePad 900 pozwalają zmienić styl pracy dzięki wykorzystaniu rozwiązań informatycznych nowej generacji. Lekki i stylowy HP ElitePad, wyposażony w zaawansowane zabezpieczenia, otwiera przed firmami dodatkowe możliwości do osiągnięcia szybkich korzyści z przeprowadzenia migracji.

W przypadku przeprowadzania procesu migracyjnego przedsiębiorstwo musi dysponować pełnym przeglądem posiadanego sprzętu i oprogramowania, tak, aby optymalizacja była całościowa. Doświadczenie HP oraz globalny zasięg firmy sprawiły, że dział HP Enterprise Services osiągnął pozycję lidera w obszarze zarządzania komputerami biurkowymi.

Usługi HP Workplace Software Management Services obejmują planowanie, obsadę stanowisk, obsługę techniczną oraz automatyzację procesów, co pozwala szybko wdrażać nowe komputery oraz aktualizację systemu operacyjnego w istniejących maszynach. Specjaliści HP współpracują z użytkownikami po stronie przedsiębiorstwa w celu przygotowania planu migracji wykorzystującego mechanizmy automatycznej dystrybucji oprogramowania.

Dział HP Financial Services umożliwia wybranym klientom uproszczenie migracji z systemu Windows XP poprzez zminimalizowanie kwoty inwestycji początkowej i zaoferowanie korzystnych planów płatności w ratach. Klienci mogą korzystać z różnych programów finansowania oferowanych przez ten dział, w tym z możliwości odraczania płatności nawet o 90 dni, czy uzyskanie zwrotu 1% kwoty wybranych transakcji.

windows xp koniec wsparcia migracja hp pomoc

Migracja z Windows XP na najnowszą wersję systemu operacyjnego Windows jest istotnym elementem zapewnienia użytkownikom zintegrowanego środowiska umożliwiającego bezproblemową i wydajną pracę. Dział HP Technology Services oferuje usługi HP Mobility Transformation Services for Windows, na które składają się usługi doradcze oraz usługi wsparcia obejmujące wszystkie etapy migracji z systemu operacyjnego Windows XP.

Ponadto dział HP Technology Services oferuje również usługi HP Client Migration Services dostosowywane do konkretnych scenariuszy biznesowych poprzez dobranie odpowiedniego zestawu oprogramowania. Ta usługa daje przedsiębiorstwom dostęp do rozbudowanej, globalnej sieci szkoleniowej HP.

Niezależnie od tego, czy klient kupuje nowy komputer PC, czy też modernizuje już posiadane urządzenie, instalując najnowszą wersję systemu operacyjnego, firma HP może zaoferować odpowiednie usługi konfiguracji urządzeń jeszcze przed dostarczeniem sprzętu do klienta, a także usługi instalacji na miejscu u klienta, przeniesienia danych ze starych komputerów na nowe, a nawet może przejąć odpowiedzialność za utylizację starego sprzętu.

Ponadto HP udostępnia swoim partnerom handlowym zasoby niezbędne do przeprowadzenia udanej migracji u swoich klientów. Partnerzy mogą m.in. wykorzystywać unikatowe narzędzia szkoleniowe oraz konsultować się z ekspertami HP.

Źródło: HP, techpp (foto)

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  24
  W końcu odchodzi na emeryturę.. zasłużoną.. Najporządniejszy system :) Thank's XP!
  • avatar
   Konto usunięte
   13
   Ja zostaje przy win7 nic mnie nie skłoni do przejścia na ten syf8
   • avatar
    Konto usunięte
    12
    No i co z tego że nie nie będzie wsparcia. Z systemu można nadal korzystać. Nigdy nie miałem włączonego Windows Update i więc dla mnie wszystko jedno czy jest wsparcie czy go nie ma. Komputer będzie tak samo chodził 7 kwietnia 2014 jak i 10 kwietnia :)
    • avatar
     Maciej Lewczuk
     8
     Wiele lat z XP, do tego masa testów sprzętu wykonana na XPku.. Łezka się kręci... A niedawno sadzałem go na stareńkim lapku, gdzie niestety inne systemy niedomagały, a z tym śmiga pięknie... echhh..
     • avatar
      HardCorak
      6
      Jak po przejściu z xp na 7 można się gubić. Chyba raczej po przejściu z. xp na 8.
      • avatar
       Konto usunięte
       4
       A mój stary XP mający już ponad 6 lat lepiej działa od 7 po 2 latach uzytkowania, która ostatnio tak zaczęła muulić, że aż strach

       I dalej będzie działał aż padnie komp - nie mam zamiaru migrować na 7 a tym bardziej na 8.
       • avatar
        Konto usunięte
        2
        Brak wsparcia? Co z tego. Nigdy nie miałem włączonego Windows Update, nawet teraz na 7 mam wyłączone. Jedynie Service Packi poinstalowane i aktualizacje "krytyczne" takie jak np. Windows Installer 3.1. Koniec wsparcia NIE oznacza że trzeba porzucić system. Można korzystać z niego nadal. Ludzie z Windowsa 98 korzystają i nie narzekają. Zresztą XP ma tylu sympatyków że na pewno wyjdą nieoficjalne service packi i inne tego typu rzeczy, tak jak było z Windowsem 98. Jedyny system od M$ którego da się używać po XP to 7. Zarówno Vista jak i 8 to gówno. U mnie nadal 3 komputery pracują na XP, wyłączone WU i... działają. W firmie wystarczy firewall, antywirus i można olać aktualizacje ciepłym moczem.
        • avatar
         Konto usunięte
         1
         Jeżeli HP mojemu netbookowi wszczepi 2-rdzeniowego Atoma, to mogę się przesiadać ^^ Jak na razie XP aż do końca dni netbooka ;)
         • avatar
          Rebal
          1
          Stare systemy się zostawia ze względu na stare gry i egzotyczne oprogramowania, które sie lepiej dadzą zsychronizować. Mam nawet 98 SE do gry w Fifę 98.
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           No szkoda ale bardzo fajnie było Windows XP, a teraz obecnie Windows 7
           • avatar
            mgkiler
            0
            A co z aktywacja systemu? Czy będzie dało się zainstalować i legalnie zaktywować system po 8 kwietnia?
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Migracja to wrzód na tyłku - w mojej firmie się migrujemy teraz (około 60 000 ludzi), a ja jako IT support mam co 2 problem związany z migracją. Nawet sobie nie wyobrażacie jaka ilość danych jest tracona, lub ile aplikacji nie jest kompatybilnych. Pomijam już sam fakt użytkowników, którzy nie są IT aware i gubią się na W7. Niestety, ale w pakiecie HP powinno dorzucić też szkolenia.
             • avatar
              alex103
              0
              Siedzę na win 7 tylko ze względu na DirectX 11.