Gry komputerowe

Witchfire nabiera kształtów - fani Painkillera będą zachwyceni

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Najnowsze dzieło zespołu The Astronauts, tworzonego przez autorów gier Painkiller czy Bulletstorm, wygląda coraz lepiej. Spójrzcie, oto Witchfire.

Witchfire to gra, która ma być spełnieniem marzeń miłośników takich szalonych FPS-ów jak Painkiller czy Bulletstorm, tworzona zresztą przez zespół The Astronauts, na którego czele stoi odpowiedzialny także za tamte tytuły Adrian Chmielarz. W sieci pojawił się krótki, ale jakże rozbudzający apetyty materiał wideo, któremu towarzyszy pewna notka.

Z notki tej dowiadujemy się, że gra Witchfire zadebiutuje na rynku… gdy będzie gotowa. Polacy z ekipy The Astronauts (której pierwszym projektem było Zaginięcie Ethana Cartera) jasno dają do zrozumienia, że nie zamierzają podawać (bardziej lub mniej) konkretnej daty premiery, aby uniknąć presji i być w stanie dostarczyć produkt tak dobry, jak to możliwe.

A trzeba przyznać, że Witchfire zapowiada się świetnie. To pierwszoosobowa strzelanina osadzona w świecie dark fantasy wypełnionym groźnymi wiedźmami, którym stawimy czoła jako nie mniej groźny łowca. Fabuła nie będzie miała w tym tytule większego znaczenia, liczyć będą się przede wszystkim dynamiczne i widowiskowe starcia, odkrywanie tajemnic świata i podejmowanie wyzwań.

Twórcy przyznali otwarcie, że gra wymaga jeszcze wielu miesięcy pracy. Są miejsca, w których działa zupełnie nie tak jak powinna, ale są też takie, które spełniają wszystkie wymogi narzucone sobie przez „astronautów”. Takie właśnie fragmenty możemy zobaczyć na świeżutkim, lecz zaledwie 12-sekundowym filmiku – oto on:

Źródło: The Astronauts, Dark Side of Gaming

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Kenjiro
    Szkoda, że "fabuła nie będzie miała w tym tytule większego znaczenia", sama mechanika strzelania dziś już nie wystarcza, by grę uczynić "świetną".