Aplikacje mobilne

Word Flow może być na iOS naprawdę świetną klawiaturą

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Klawiatura Word Flow ceniona jest przez wszystkich użytkowników Windows Phone. Grono jej sympatyków może się wkrótce znacznie powiększyć.

Word Flow iOS

Nieco ponad tydzień temu pojawiły się informacje sugerujące, iż Microsoft zamierza zaoferować klawiaturę Word Flow na smartfonach z systemem Apple iOS. Wygląda na to, że prace są już na zaawansowanym etapie.

Aplikacja jest bowiem udostępniana niektórym osobom biorącym udział w programie Windows Insider. Skorzystała z tego między innymi redakcja The Verge, dzięki której w sieci pojawiły się pierwsze obrazki prezentujące to, jak Word Flow będzie prezentować się w wersji na iOS.

Na pierwszy rzut oka trudno mówić o większym zaskoczeniu, niemniej jedna kwestia mocno przyciąga uwagę. Producent przykłada się podobno do opcji, dzięki której nawet na smartfonach z większymi ekranami komfortowo wprowadzać można będzie tekst jedną ręką. Cały interfejs zostanie wtedy niejako „zawinięty”, co najlepiej obrazuje poniższa grafika.

Word Flow iOS tryb jednej ręki

Co ważne, opcja ta dostępna będzie zarówno dla osób prawo- jak i leworęcznych. Jeśli pozostałe elementy działać będą równie dobrze jak na Windows Phone można wróżyć sukces.

Nie wiadomo jeszcze kiedy zakończą się testy. Dopiero po nich aplikacja udostępniona zostanie wszystkim zainteresowanym. W późniejszym czasie pojawić powinna się również na systemie Google Android.

Źródło: theverge

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  adam6056
  Nareszcie jakaś klawiatura w której zmienili coś więcej niż wygląd( kolor i czcionka)
  6
 • avatar
  Konto usunięte
  iOS powoli wychodzi z epoki klawiatury klepanej i wchodzi w ślizganą.
 • avatar
  ifeelveryblah
  Brak przecinka na wierzchu... Wolę klawiaturę z W10M.
 • avatar
  DrathVader
  W końcu ktoś się domyślił, że jednoręczna klawiatura powinna być zawinięta. Mam nadzieję, że wyjdzie coś podobnego na androidy.