• benchmark.pl
 • Gry
 • Wersja alfa gry World of Tanks Blitz już jest - koniecznie zobacz wideo
Gry

Wersja alfa gry World of Tanks Blitz już jest - koniecznie zobacz wideo

z dnia
Tomek Wilczyński | Redaktor serwisu benchmark.pl
21 komentarzy Dyskutuj z nami

Wersja alfa gry World of Tanks Blitz już jest - koniecznie zobacz wideo zaprezentowane przez Wargaming.

Logo World of Tanks Blitz

Niedawno informowaliśmy was o zapowiedzi nowej produkcji studia Wargaming - World of Tanks Blitz - przeznaczonej na smartfony i tablety. Obietnice spełniły się - wersja alfa została ujawniona.

Wargaming zajmuje się produkcją tytułów typu Free-To-Play MMO i jest jednym z liderów tego segmentu rynku gier komputerowych. Firma została założona w 1998 roku i przez ten czas wydała ponad 15 tytułów. Obecnie Wargaming jest skoncentrowany na tytułach MMO osadzonych w realiach wojennych połowy XX wieku, na które składa się World of Tanks oraz nadchodzące World of Warplanes i World of Warships.

Jeden z twórców rzuca nieco światła na obraz gry: "World of Tanks Blitz jest pierwszą darmową grą MMO na tablety i smartfony. Tak jak "duże World of Tanks", gra będzie dotyczyć walk pancernych z połowy XX wieku. Jednocześnie WoT Blitz będzie całkowicie niezależną grą, stworzoną specjalnie z myślą o graczach korzystających z platform mobilnych".

Pojawiły się pierwszy wzmianki o WoT Blitz

Gra ma być bardzo dynamiczna i gwałtowna. Jednocześnie zadbano o intuicyjny interfejs, który ma nie sprawiać żadnych problemów nawet dla początkujących graczy.

Trzeba też dodać, że ważną funkcję w nowym Wocie będą pełnić elementy społecznościowe. Gracze w prosty sposób będą mogli porozumiewać się ze znajomymi i łączyć się z nimi we własne plutony.

Twórcy dodali także, że studio trudno pracuje nad tym, aby grafika była jak najbardziej zaawansowana, a sama produkcja grywalna.

W grze będzie można porozumiewać się ze znajomymi

Dobrą informacją jest także wiadomość, że studio Wargaming połączyło siły z producentem Gas Powered Games, któremu przewodzi Chris Taylor. 

"Stwierdzenie, że jestem podekscytowany, to o wiele za mało. Daje to niezwykłe możliwości, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny stan branży."

Gas Powered Games odpowiedzialne jest za takie produkcje, jak Dungeon Siege czy Supreme Commander, w których wykorzystano kilka nowatorskich pomysłów. Czy swoje idee przeniosą także do Wot Blitz?

"Obecnie prowadzimy dużo prac badawczych oraz staramy się wypróbować wiele pomysłów - sporządzamy ich wersje prototypowe.

Dodatkowo twórcy zajmują się World of Warship. Aby jak najbardziej urealistycznić rozgrywkę, producenci odwiedzili prawdziwe statki wojenne. Cały filmik można zobaczyć poniżej:


aby włączyć napisy, wybierz opcję "Napisy" --> "polski"

Czekamy z niecierpliwością na kolejne wzmianki o nowych produkcjach Wargaming.

Źródło: Wargaming, inf. prasowa

Komentarze

21
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fajna ta Ola :D
  10
 • avatar
  Po pieciu monutach to w 95% walk już jest po grze...nie grałeś ,to się nie wypowiadaj.
 • avatar
  Co się dzieje z tym światem Chris Taylor się takimi pierdołami zajmuje zamiast robić mi kolejną globalną skomplikowaną strategie.
 • avatar
  "w świecie kung-fui gier to SZYBKOŚĆ decyduje kto jest zwycięzcą"
 • avatar
  ciekawe czy odpali na msm7227a
 • avatar
  word of tanks to parodia jakaś. Przecież to strzelanina zwykła co z tego że masz czołg myślałem że BF jest już maksymalnie wolny a tym samym nudny ale Word of tanks przebija wszystko równie dobrze niech zrobią grę w wyścigi ślimaków. Shooter rządzi żadne popiardówki taktyczne ani wymysły z czołgami nie przebiją cudownej perfekcji ruchu w niesamowitym tępię to poezja to piękno gdy człowiek staje się szybszy od maszyny gdy musi czuć grę a nie gapi się jak jakiś klocek na gąsienicach się wlecze.
  -5
 • avatar
  No nie czołgi na tableta przegięcie.
  -7
 • avatar
  "Twórcy dodali także, że studio trudno pracuje nad tym, aby grafika była jak najbardziej zaawansowana" - co za kulfon to pisał :) przyznać się
 • avatar
  Ruski zaczynaja wymiatac , pewnie dla tego ze maja w du..e Unie i USA
 • avatar
  Tu się liczy spryt i taktyka, a nie kto szybciej zaklika drugiego...
 • avatar
  skąd można ściągnąć