Gry

WRC 8 będzie najbardziej realistyczną odsłoną serii

przeczytasz w 1 min.

To najbardziej kompletna i najbardziej realistyczna symulacja WRC, jaka kiedykolwiek została stworzona – chwalą się twórcy gry WRC 8, która zaraz po wakacjach zadebiutuje na rynku. 

Choć na pierwszy rzut oka gra WRC 8 może wyglądać bardzo podobnie do „Siódemki”, twórcy przekonują, że sporo zmieniło się „pod maską”. W efekcie na to, jak zachowuje się samochód czy jego opony, wpływać będzie wiele czynników, takich jak nawierzchnia trasy, warunki pogodowe czy degradacja. Autorzy wskazują, że napisali na nowo nie mniej niż 70 proc. kodu silnika fizyki, aby zwiększyć realizm rozgrywki w każdym możliwym aspekcie.

Poszczególne samochody naprawdę mają się między sobą różnić i mieć realistyczną charakterystykę, dzięki czemu dobór odpowiedniego pojazdu ma być z jednej strony bardziej wymagający, z drugiej jednak – prostszy (bo też łatwiejsze do przewidzenia będzie to, jak się zachowa). Aby to osiągnąć, twórcy współpracowali z producentami samochodów i doświadczonymi kierowcami.

Realistyczny ma być także tryb kariery, o czym twórcy wspominali w jednym z poprzednich filmików. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samej fizyce (albo po prostu obejrzeć kilka ujęć z gry), to koniecznie obejrzyjcie poniższy materiał wideo.

WRC 8 - wideo o realizmie i fizyce:

Kilka dni temu firma Bigben Interactive ujawniła, że gra WRC 8 zadebiutuje 5 września na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4, a miesiąc później szansę na sprawdzenie jej w akcji otrzymają także posiadacze Nintendo Switch. Jeśli zamierzacie grać na komputerach, to zerknijcie jeszcze na wymagania sprzętowe.

Źródło: Bigben Interactive

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!