Karty graficzne

Wyniki sprzedaży kart graficznych - I kwartał 2011

przeczytasz w 1 min.

Firma Jon Peddie Research przedstawiła raport dotyczący sprzedaży zewnętrznych kart graficznych w pierwszym kwartale 2011 roku. Drastycznych zmian nie ma, na czele stawki nadal znajduje się Nvidia.

Warto przeczytać:
Płyty Gigabyte z technologią Virtu
Nvidia wchodzi na rynek telekomunikacyjny

Popularność iPada oraz tabletów miała podobno zabijać rynek PC, patrząc na analizy pierwszego kwartału dostarczone przez firmę Jon Peddie Research nie jest tak źle, jak to niektórzy widzą. Oczywiście jest spadek zainteresowania, ale nie aż tak znaczny by przepowiadać koniec pecetów.

Według dostarczonych przez firmę danych, pierwszy kwartał tego roku przyniósł sprzedaż około 19 milionów zewnętrznych kart graficznych. Jest to wynik o 0,2 proc, lepszy niż w czwartym kwartale 2010 roku, wówczas sprzedano 18,84 mln kart. Mimo wszystko wynik z pierwszego kwartału tego roku jest słabszy od analogicznego okresu z roku ubiegłego.

Jak już wspominaliśmy na czele stawki ciągle znajduje się Nvidia z 59,12 proc. udziałów w rynku. Jednak widać spory spadek w porównaniu do wcześniejszego kwartału, końcówka roku przyniosła bowiem wynik 60,77% natomiast pierwszy kwartał 2010 roku mówił o 64,5 proc. Na stratach Nvidii zyskuje oczywiście firma AMD, która zwiększyła udziały w rynku (w I kwartale 2011) do 40.46 proc.

Według Jon Peddie Research, 2011 rok przyniesie zysk z zewnętrznych kart graficznych wynoszący około 19,8 miliardów dolarów, co będzie wynikiem słabszym o 4,5% w stosunku do 2010 roku. Spowodowane jest to jednak spadającą średnią ceną urządzeń.

Źródło: TCMagazine

 

Polecamy artykuły: 
 
Tablet czy netbook - co jest lepsze?AMD Phenom II X4 980 Black Edition - cztery rdzenie w dobrej cenieEFI vs BIOS - najważniejsze różnice

 

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  barst
  0
  Ten rok będzie "należał" do tych, którzy wprowadzą niższy proces technologiczny. Czyli z obecnych plotek i przecieków wynika, że znów AMD zyska kosztem NVidii. Osobiście nie mogę się doczekać karciochy wydajnej ~ HD 6950 z TDP ~ 120-130 W. Mam nadzieję, że to możliwe jeszcze w tym roku:)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Większość ludzi jednak wie co dobre. Reszta mam nadzieję w końcu się przekona. Nie oznacza to jednakowoż tego, że ludzie przestaną kupować Radeony. Odsetek masochistów w społeczeństwie zawsze będzie.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja wychodzę z założenia że kupuje sie to na co budżet pozwala i żeby było WYDAJNE. Co z tego że kupię np: GeForce'a który będzie kosztował 700zł skoro np: mogę mieć Radeona który będzie lepszy w tej samej cenie. AMD jeżeli chodzi o karty to zrobiło postęp bo dorównuje NV jak ją czasem nie przewyższa. Jeszcze tylko AMD musi się postarać żeby te Buldozery były naprawde mocne albo przynajmniej dorównywały i7 poprzedniej genracji.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Rodzina kart HD2xxx to etap o którym ATI/AMD woli zapomieć. Kiedyś wciąż przewyższała NVidię w segemncie Hight-End, ale nadejście GF8800 mocno ten stan rzeczy zmieniło. Do dzisiaj mają problemy z pozbieraniem się po tamtym ciosie, jednak widać jak odrabiają straty. I tak wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie - przykład choćby AMD i Intel (Pentium 4/Athlon 64 - Core 2 Duo/Athlon X2). Co jakiś czas któreś podupada, ażeby potem - jak fenix - się z popiołów pozbierać. A Safeuse to dzieciątko neostrady - tak przy okazji.
     • avatar
      yamata
      0
      "A Safeuse to dzieciątko neostrady - tak przy okazji".

      Chyba "bękarcik"? ;)
      • avatar
       Wenezo
       0
       piczka;]