Ciekawostki

Wystartowała sprzedaż skanera 3D

przeczytasz w 1 min.

Skaner 3D to nietypowa zabawka: potrafi przemienić realne obiekty w interaktywne obrazy na komputerze.

Photosimile 5000 to interesujący sprzęt - po części dlatego, że kosztuje 17 tys. dolarów. Tyle trzeba jednak zapłacić za urządzenie, które potrafi przemienić prawdziwe obiekty w wirtualne odpowiedniki. Wystarczy wstawić daną rzecz do skanera (np. but), a następnie zobaczymy interaktywny obraz na ekranie komputera.

Gotowy obiekt nie jest jednak wybawieniem dla osób, które tworzą modele 3D i dla nich życie nie stanie się prostsze. Obiekt przygotowany przez skaner może być zapisany tylko w formie animacji Flash lub GIF i składać się z 72 połączonych obrazów. Sam sprzęt, mimo że tworzy interesujące obrazy wirtualne, to w zasadzie miniaturowe studio fotograficzne. Ma odpowiednie oświetlenie składające się z czterech lamp, aparat fotograficzny, rozwiązanie, które automatycznie ustawia położenie aparatu i specjalne oprogramowanie, które łączy później przygotowane zdjęcia w atrakcyjny wizualnie obiekt.


Oryginalny skaner 3D (Fot. Tom’s Guide.com)

Oprogramowanie dołączane do skanera całkowicie kontroluje jego pracę. Sprzęt podłączamy więc do komputera poprzez port USB, wkładamy do niego dany obiekt, a następnie wciskamy przycisk i czekamy na rezultat. Zainstalowany w skanerze aparat fotograficzny może sfotografować obiekt z dowolnego kąta, dzięki czemu końcowy efekt pracy jest profesjonalny i otrzymany obiekt wirtualny nie ma żadnych "czarnych dziur".

Najnowszy skaner nie jest adresowany do zwykłych użytkowników. To drogi sprzęt dla producentów i sklepów, którzy będą mogli w łatwiejszy i szybszy sposób przygotowywać atrakcyjne animacje swoich produktów i umieszczać je w internecie.

Skaner Photosimile 5000 jest dostępny do kupienia u firmy Ortery. Wsparcie techniczne jest za darmo, producent zapewnia też bezpłatne aktualizacje oprogramowania i roczną gwarancję.

Ciekawe, czy istnieją tańsze sposoby, aby otrzymać materiały jakie zapewnia Photosimile 5000. Dużo wskazuje na to, że tak.

Źródło: Tom’s Guide.com

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  czyli bierzemy aparat i robimy pudelko ...
  • avatar
   Helventis
   0
   wygląda jak cyfrówka umieszczona w mikrofalówce xD. taki skaner 3D to mogę sobie w kuchni sam zmontować :P
   • avatar
    Zelot
    0
    "[...]producent zapewnia też bezpłatne aktualizacje oprogramowania i ROCZNĄ gwarancję."

    Wow, 12 miesięcy gwarancji za sprzęt warty 50 tys. zł to strasznie słabo. :F
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Eeee w stomatologii protetycznej już od dawna takich skanerów się używa.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      no właśnie nic nowego
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Rozumiem że spód też skanuje, skoro to 3D.. tyle że jak skoro aparat porusza się góra-dół, a tacka 360 to gdzie spód ?!