Internet

Wyszukiwarka Google w Material Design - co wy na to?

przeczytasz w 1 min.

Uproszczona stylistyka może lada dzień pojawić się w najważniejszej usłudze firmy Google - w jej wyszukiwarce internetowej.

Material Design wdziera się do kolejnych serwisów czy usług. Prezentując tę koncepcję w 2014 roku Google zapowiedziało, że chce, by ujednoliciła ona wszystkie jego produkty. Trochę to trwa, ale prawdopodobnie już wkrótce MD pojawi się też w najważniejszej usłudze amerykańskiego giganta – w wyszukiwarce internetowej.

Z różnych stron dobiegają do nas informacje, że Google testuje nowy wygląd wyszukiwarki, zgodny z koncepcją Material Design. Zmiana nie jest może ogromna, ale i samo narzędzie nie cechuje się dużym bogactwem treści, więc jakże mogłoby być inaczej? Od razu jednak w oczy rzuca się zmiana koloru tła z białego na szary i oddzielenie poszczególnych wyników.

Można znaleźć także inne zmiany: koło zębate do zmiany ustawień ma zostać zastąpione pionowym wielokropkiem, a ramki typu „najważniejsze informacje” mają być przeniesione z prawego boku na środek listy wyników. Poniżej możecie zobaczyć wyszukiwarkę przed i po:

Google dziś

...

Google jutro

Kliknij tutaj, aby zobaczyć porównanie (GIF)

Na razie nowy wygląd wyszukiwarki wyświetla się nielicznej grupie użytkowników. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostanie on wprowadzony na skalę globalną. Równocześnie testowana jest jeszcze inna opcja, polegająca na zastąpieniu błękitu czernią. Wciąż trwają też prace nad MD do innej ważnej usługi Google – YouTube.

Źródło: Engadget

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  spioszek
  11
  Nigdy nie lubiłem tego Material Design, ja nie wiem co ludzie w tym widzą.
  • avatar
   Balrogos
   10
   Oby nie :)
   • avatar
    Konto usunięte
    9
    Jezu już nawet ten rzygowaty intefejs za androida wsadzą na stronę...
    • avatar
     Konto usunięte
     9
     Mówicie że to zwiększa wydajność? A po kiego grzyba w google zwiększać jeszcze bardziej wydajność przez zmiane koloru tła na szary ? Przecież google to biała strona i tekst, nie może już być prostsza i szybsza niż jest teraz, przynajmniej na pewno nei z powodu interfejsu który już jest minimalistyczny. Ten cały material design w dobie co raz szybszych komputerów uwazam za przesadę. Przecież mamy szybkie procesory od czegoś, w dziwnym kierunku podąża ten postęp. Z jednej strony zbroimy się w co raz szybsze kompy a z drugiej chcemy żeby jak najwięcej idlowały... ludzie opamiętajcie się.
     Wszystko zniosę, ale zmiana tła z białego na szare i pisanie, że to zwiększy wydajność to już przegięcie.
     • avatar
      rubbers2
      7
      Widać mocne dostosowanie do ekranów dotykowych. W sumie sama koncepcja minimalizmu mi się niby podoba, ale fakt, że obecnie wszystko jest nierzadko upraszczane i dostosowywane do dotyku aż do przesady trochę irytuje, bo to nierzadko ogranicza funkcjonalność strony i czyni obsługę strony myszką nieco mniej wygodną. A tak ogólnie, to nie podoba mi się przeniesienie tej ramki w środek wyników. Jakoś tak nie pasuje.
      • avatar
       JaffaR
       0
       Na androidzie nie mam wyboru, Material Design być musi, bo musi być. Tak Google powiedziało. Szczęściem na komputerze mam wtyczkę Stylish, ściągam CSS'a z UserStyles i mam w dupie co Google sobie myśli... Tragedii nie ma, dla mnie ich zmiany nie zmienią nic, bo standardowej strony wyszukiwań Google nie widziałem może od dekady.