Rejestratory samochodowe

Wideorejestrator Xblitz Mini - to maleństwo nagrywa w Full HD

przeczytasz w 1 min.

Xblitz Mini to samochodowy wideorejestrator dla osób, które nie lubią, gdy coś zasłania im widok przez przednią szybę. Pomimo niedużych gabarytów ma wszystko, czego potrzeba.

Jest mały – stąd nazwa, ale jego możliwości już takie małe nie są. Sądząc po opisie, Xblitz Mini to dobry wideorejestrator za nieduże pieniądze.

Xblitz Mini to niewielka kamera samochodowa, która rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD w 25 klatkach na sekundę i ze 120-stopniowym polem widzenia. Takie parametry pozwalają czuć się bezpiecznie, bo też najważniejsze szczegóły zdarzenia powinny być utrwalone bez najmniejszych przeszkód. 

Xblitz Mini wygląd

Wideo (w formacie AVI) jest naturalnie nagrywane w pętli (czyli stare, niepotrzebne materiały są automatycznie nadpisywane), chyba że są powiązane ze zdarzeniem, wykrywanym dzięki wbudowanemu czujnikowi przeciążeń. Ten ostatni aktywuje się na przykład wtedy, gdy dochodzi do kolizji lub też nagłego hamowania.

Sercem tego urządzenia jest procesor NTK NT96220 zapewniający jego płynną pracę. Na pokładzie znajduje się również mikrofon rejestrujący dźwięk wewnątrz samochodu oraz głośnik pozwalający na odtwarzanie tego, co się nagrało. 

Wypada również wspomnieć, że maksymalna obsługiwana pojemność kart microSD wynosi w tym przypadku 32 GB, a rejestrowanie wideo rozpoczyna się automatycznie po uruchomieniu silnika. Nie trzeba więc o niczym dodatkowym pamiętać. Producent zwraca również uwagę na intuicyjną obsługę. 

Xblitz Mini rozmiar

„Powstrzymywało Cię to, że często kamerki samochodowe są większych rozmiarów i przeszkadzałoby Ci to wizualnie? Xblitz wychodzi naprzeciw i przedstawia swój nowy produkt Xblitz Mini. Jest to kamera samochodowa o niewielkich rozmiarach, a przy tym o rewelacyjnych funkcjach i parametrach. Dzięki swojej wielkości jest prawie niezauważalna” – zachwala producent.

Ile trzeba zapłacić za ten gadżet? Cena kamery Xblitz Mini wynosi 149 złotych.

Źródło: Xblitz, ProjektZero2

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  baca130
  0
  Wolę mój viofo.
  • avatar
   tarzinio
   0
   A ja nadal szukam dobrego zestawu by nagrywać przód i tył ( kamera cofania ) w dobrej jakości. Nie znalazłem żadnego dobrego zestawu. Były też fajne opcje z czujnikami parkowania, ale bardzo zła jakość miało na tylnej kamerze.