Konsole do gier

Koniec wojny patentowej Motoroli i Microsoftu - konsola Xbox nie narusza cudzych rozwiązań

przeczytasz w 1 min.

Międzynarodowa Komisja Handlu ostatecznie zdecydowała, że urządzenie Microsoftu nie narusza żadnych praw patentowych Motoroli.

Xbox 360 konsola prawa patentowe Motoroli

Wojny patentowe nie należą ostatnio do rzadkości. Jedna z nich, a konkretnie ta pomiędzy Motorolą i Microsoftem, właśnie się jednak zakończyła.

A trwała ona już dość długo, bo od 2010 roku. Wtedy to Motorola oskarżyła giganta z Redmond o to, że jeden z jego flagowych produktów narusza prawa patentowe. Konkretnie chodziło o konsolę Xbox 360, która to, zdaniem Motoroli, korzysta z cudzych rozwiązań dotyczących bezprzewodowej transmisji danych.

Roszczenia były proste - zakaz sprzedaży Xbox 360 na terenie Stanów Zjednoczonych. Teraz możemy już jednak stwierdzić, że do czegoś takiego nie dojdzie, gdyż Międzynarodowa Komisja Handlu ostatecznie zdecydowała, że urządzenie Microsoftu nie narusza żadnych praw patentowych Motoroli.

"To zwycięstwo dla wszystkich klientów Xboxa i potwierdzenie naszych poglądów, że Google nie ma żadnych podstaw do tego, aby zablokować nasze produkty." - stwierdził Microsoft w krótkim oświadczeniu.

Wydawać by się mogło, że po prezentacji Xboxa One sprawa ta nie ma już dużego znaczenia. Jest jednak inaczej, bo przecież Microsoft chce sprzedać jeszcze 25 milionów Xboxów 360. Bez rynku amerykańskiego byłoby raczej nieosiągalne.

Źródło: bgr, news.yahoo

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Hehe dobra sciema pol sukcesu, zato zaczeli woje ze mna za ta ze stworzyli kwadratoboxa na jedno kopyto,mase niewiadomych problemow dla uzytkownika i do tego cena konsoli i gier. BITCH PLS nie tedy droga.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Mnie klienta nie obchodzi werdykt, starych skorumpowanych dziadów.
   • avatar
    Amshel
    -2
    "Koniec wojny patentowej Motoroli i Microsoftu - konsola Xbox nie narusza cudzych rozwiązań"... a przynajmniej zadnych, ktore do tej pory zostaly przestawione Micro$oftowi :)
    • avatar
     Konto usunięte
     -9
     Motorola chciała sie przypucować i zgarniać propsy i hajs na cudzy koszt. Microsoft mógłby ich wszystkich kupić, zniszczyć, odbudować i znowu zniszczyć ;)
     • avatar
      yupi93
      0
      teraz pewnie zaczną wojny o nowego xboxa one
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Z tą ceną Xkloca Stereło jaka pojawiła się dziś w artykule o niemieckim Amazonie to na spokojnie się sprzeda 2 razy tyle co mają w magazynie.