Gry komputerowe

Xbox Game Pass na PC oficjalnie zapowiedziane

przeczytasz w 1 min.

Firma Microsoft oficjalnie zapowiedziała, że usługa Xbox Game Pass już wkrótce będzie dostępna na PC. To świetna wiadomość!

A więc doczekaliśmy się! Jedna z najlepszych gamingowych usług, która do tej pory była zarezerwowana dla konsolowców, oficjalnie zmierza na komputery osobiste. Microsoft zapowiedział Xbox Game Pass na PC.

Xbox Game Pass PC oficjalnie

Xbox Game Pass to świetna usługa. Za płacenie abonamentu (z którego w każdej chwili można zrezygnować) otrzymuje się całkowicie nielimitowany dostęp do ponad rozmaitych gier reprezentujących najróżniejsze gatunki, zarówno tytułów AAA, jak i indyków. Do tej pory mogli z niej skorzystać tylko posiadacze konsol Xbox One, ale wkrótce dostęp do niej zyskają także pecetowcy.

Xbox Game Pass na PC da dostęp do (aktualizowanego na bieżąco) katalogu liczącego ponad 100 gier komputerowych. Co miesiąc kilka tytułów się pojawi, a kilka zniknie.

Microsoft potwierdził współpracę z 75 różnymi firmami, wśród których znajdują się Bethesda, Deep Silver, Paradox Interactive, SEGA czy Devolver Digital. Podobnie jak na konsoli, tytuły Xbox Game Studios trafiać będą do biblioteki już w dniu premiery.

Więcej szczegółów na E3

Na razie nieznana jest cena usługi. Na Xbox One miesięczny abonament wynosi jednak 40 złotych i prawdopodobnie należy nastawić się na podobny koszt. 

Firma Microsoft ogłosiła także, że abonenci Xbox Game Pass będą mogli liczyć na cross-play oraz cross-network na pecetach z Windows 10 i konsolach Xbox One. Równocześnie zapowiedziała, że będzie bardziej otwarta na zewnętrzne sklepy, ze Steamem na czele. Więcej szczegółów poznać mamy już podczas konferencji Xbox na tegorocznych targach E3 – 9 czerwca o godzinie 22.00.

Źródło: Xbox Polska

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piotreeeek
  6
  Według niebieskiej gimbazy PC już od lat jest trupem, a tu takie rodzynki jak XGP na niego jeszcze wrzucają.
  Coś chyba ta teoryjka niebieskich o śmierci PC jakoś tak sie nie sprawdza.
  • avatar
   Chong-li
   2
   Widze że Microsoft stopniowo ale sukcesywnie kreuje to w jaki sposób bedzie się grało w przyszłości.Moim zdaniem gry powinny być dostępne na każdej platformie coś mi się wydaje że Sony też interesuje ten kierunek nie bez powodu dogadało się z Microsoftem i nie bez powodu sam prezes Sony jest zainteresowany technologiami stremingu gier jakie oferuje Ms.
   Ludzie powinni wybierać tylko jakość wizualną gier i mieć wybór zakupu sprzętu względem jakości a same gry powinny być dostępne na każdych platformach i nie ograniczać sie tylko do jednej gdyż ta polityka jest już przestarzała niczym średniowiecze z którego czas się otrząsnąć.
   • avatar
    Marcin5611
    -1
    Przecież Xbox Game Pass działa od dawna na pc i to dokładnie ten sektory jest na xbox jedyna różnica że tylko część tytułów działa na pc np. Forza
    • avatar
     michael85
     0
     Miałem wykupione w styczniu na miesiąc - PC - pierwszy miesiąc za jakieś grosze albo za darmo był - nie pamiętam ale pamiętam, że grałem w Forza Horizon 4 :)