Sprzęt do gier

Interfejs użytkownika konsoli Xbox One - czy Microsoft czymś nas zaskoczył?

przeczytasz w 2 min.

Podczas targów Gamescom 2013 firma Microsoft zaprezentowała interfejs konsoli Xbox One. Niestety, prezentacja była zamknięta.

xbox one interfejs użytkownika konsoli home wygląd

Podczas targów Gamescom 2013 odbywających się w niemieckiej Kolonii firma Microsoft zorganizowała zamknięty pokaz swojej nadchodzącej konsoli Xbox One. Zgromadzeni goście mieli możliwość nie tylko podziwiać samą konsolę, ale i również jej interfejs, który znajduje się jeszcze w fazie beta.

O nadchodzącej konsoli Microsoft Xbox One wiemy już dużo, znamy jej kompletną specyfikację techniczną, poznaliśmy jej cenę oraz datę premiery, a także dowiedzieliśmy się, jakie gry, będą tytułami startowymi.

W maju podczas prezentacji konsoli Xbox One, pokazano jedynie szczątkowe informacje dotyczące wczesnej wersji interfejsu. Już wówczas wiedziano, że będzie on zbliżony do tego, co stosuje gigant z Redmond w desktopowym systemie operacyjnym oraz tym dla urządzeń przenośnych.

Podczas targów Gamescom 2013, odbyła się zamknięta prezentacja konsoli. Niestety jak ujawniają obecni na niej dziennikarze, organizatorzy prezentacji zabronili w jakikolwiek uwieczniać prezentowane materiały. Stąd jedyne czym dysponujemy to relacją słowną oraz niewielką ilością udostępnionych z okazji targów zdjęć samego interfejsu.

xbox one wygląd interfejs kafelki wygląd

Z udostępnionych zdjęć możemy wywnioskować, że nowy interfejs użytkownika w nadchodzącej konsoli będzie bardzo zbliżony do tego, który obecny jest w Xbox 360, a także tym, co prezentuje Microsoft w systemie Windows 8 oraz Windows Phone 8. Jak informuje redakcja PocketLint, która była obecna podczas pokazu, nowy interfejs wygląda na bardzo przyjazny dla użytkownika i sprawia, że poruszanie po konsoli staje się w maksymalny sposób łatwe i proste.

xbox one wygląd interfejs sklep store

Jak zapewniają obecni na prezentacji dziennikarze, bardzo ważnym elementem Xboxa One będzie … Kinect. Według ich relacji Kinect od razu rozpozna, kto zasiądzie przed konsolą i na podstawie tego dostosuje ekran główny do zdefiniowanych wcześniej przez użytkownika preferencji. Zawierać się w tym będą ustawienia, wygląd, czy też zapisy z gier. Co ważne funkcja będzie działała nawet na konsolach innych osób, z których skorzysta użytkownik.

Idąc dalej, Kinect miałby rejestrować wszystkie poczynania użytkownika, świadczyć o tym ma funkcja nagrywania, którą użytkownik będzie mógł aktywować głosowo. Wówczas Kinect rozpocznie nagrywanie, co ważne materiał rejestrowany będzie nawet 30 sekund przed wypowiedzeniem odpowiedniej komendy - co sugeruje, że Kinect w tle będzie prowadził nagrywanie.


Źródło: Engadget, PockketLint, Winbeta, gamespot (wideo)

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BumCykCyk
  10
  TV, TV, Smart TV, TV, Television! Smart TV, TV TV
  • avatar
   Tomecek
   7
   Na wstępie zaznaczę, że jestem posiadaczem Xboxa 360.

   Interfejs w PS3 zawsze bardziej mi się podobał. Ten w X360 jest taki kolorowy, słitaśny i dziecinny.
   • avatar
    Konto usunięte
    5
    Ten sam interfejs który jest w Widnowsie 8, nawet pasuje do konsoli, o to w sumie chodzi by było prosto i czytelnie, a tak jest. Co innego komputery...
    • avatar
     -AKATSUKI-
     4
     XBOX I MS wrzystko mowi za siebie, podziekuje albo i nie i zostaje przy PC.
     • avatar
      Artik
      4
      Jestem posiadaczem PC, PS1, PS3 i Xbox360. W PS3 interfejs jest lepszy, to znaczy lepiej mi pasuje. Na 90% zdecydowany jestem na zakup PS4 w drugiej połowie grudnia o ile będzie w Polsce. Xbox One odpuszczam.
      • avatar
       Bichits
       1
       "materiał rejestrowany będzie nawet 30 sekund przed wypowiedzeniem odpowiedniej komendy" Pozdrowienia ze szczególną dedykacją do fapbojów xboxa. Nawet nasze procesory w komputerach dają możliwości szpiegowania. :/
       • avatar
        Keifanel
        1
        I tak xbox one to kupa bo szpieguje
        • avatar
         michael85
         1
         Nie kupię nigdy tej konsoli ale wiem że jeśli czymś zaskoczą klientów to będą to z pewnością beznadziejne kafelki.
         • avatar
          Marucins
          0
          Już M$ mnie zaskoczył ale w Win8

          (..)
          • avatar
           ZiemoOne
           0
           Microsoft by mnie zaskoczył gdyby dało się interfejs kafelkowy w win8 obsługiwac ich padem, co w sumie jest oczywiste, ale jednak nie działa :D
           • avatar
            wdowa94
            0
            No kto by się spodziewał że kafelki pierdykną na nasz TV/ SmartTV/ Monitor/ SmartMonitor/ EinsteinFony