Sprzęt do gier

Interfejs użytkownika konsoli Xbox One - czy Microsoft czymś nas zaskoczył?

Podczas targów Gamescom 2013 firma Microsoft zaprezentowała interfejs konsoli Xbox One. Niestety, prezentacja była zamknięta.

xbox one interfejs użytkownika konsoli home wygląd

Podczas targów Gamescom 2013 odbywających się w niemieckiej Kolonii firma Microsoft zorganizowała zamknięty pokaz swojej nadchodzącej konsoli Xbox One. Zgromadzeni goście mieli możliwość nie tylko podziwiać samą konsolę, ale i również jej interfejs, który znajduje się jeszcze w fazie beta.

O nadchodzącej konsoli Microsoft Xbox One wiemy już dużo, znamy jej kompletną specyfikację techniczną, poznaliśmy jej cenę oraz datę premiery, a także dowiedzieliśmy się, jakie gry, będą tytułami startowymi.

W maju podczas prezentacji konsoli Xbox One, pokazano jedynie szczątkowe informacje dotyczące wczesnej wersji interfejsu. Już wówczas wiedziano, że będzie on zbliżony do tego, co stosuje gigant z Redmond w desktopowym systemie operacyjnym oraz tym dla urządzeń przenośnych.

Podczas targów Gamescom 2013, odbyła się zamknięta prezentacja konsoli. Niestety jak ujawniają obecni na niej dziennikarze, organizatorzy prezentacji zabronili w jakikolwiek uwieczniać prezentowane materiały. Stąd jedyne czym dysponujemy to relacją słowną oraz niewielką ilością udostępnionych z okazji targów zdjęć samego interfejsu.

xbox one wygląd interfejs kafelki wygląd

Z udostępnionych zdjęć możemy wywnioskować, że nowy interfejs użytkownika w nadchodzącej konsoli będzie bardzo zbliżony do tego, który obecny jest w Xbox 360, a także tym, co prezentuje Microsoft w systemie Windows 8 oraz Windows Phone 8. Jak informuje redakcja PocketLint, która była obecna podczas pokazu, nowy interfejs wygląda na bardzo przyjazny dla użytkownika i sprawia, że poruszanie po konsoli staje się w maksymalny sposób łatwe i proste.

xbox one wygląd interfejs sklep store

Jak zapewniają obecni na prezentacji dziennikarze, bardzo ważnym elementem Xboxa One będzie … Kinect. Według ich relacji Kinect od razu rozpozna, kto zasiądzie przed konsolą i na podstawie tego dostosuje ekran główny do zdefiniowanych wcześniej przez użytkownika preferencji. Zawierać się w tym będą ustawienia, wygląd, czy też zapisy z gier. Co ważne funkcja będzie działała nawet na konsolach innych osób, z których skorzysta użytkownik.

Idąc dalej, Kinect miałby rejestrować wszystkie poczynania użytkownika, świadczyć o tym ma funkcja nagrywania, którą użytkownik będzie mógł aktywować głosowo. Wówczas Kinect rozpocznie nagrywanie, co ważne materiał rejestrowany będzie nawet 30 sekund przed wypowiedzeniem odpowiedniej komendy - co sugeruje, że Kinect w tle będzie prowadził nagrywanie.


Źródło: Engadget, PockketLint, Winbeta, gamespot (wideo)

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  BumCykCyk
  10
  TV, TV, Smart TV, TV, Television! Smart TV, TV TV
  • avatar
   Tomecek
   7
   Na wstępie zaznaczę, że jestem posiadaczem Xboxa 360.

   Interfejs w PS3 zawsze bardziej mi się podobał. Ten w X360 jest taki kolorowy, słitaśny i dziecinny.
   • avatar
    Konto usunięte
    5
    Ten sam interfejs który jest w Widnowsie 8, nawet pasuje do konsoli, o to w sumie chodzi by było prosto i czytelnie, a tak jest. Co innego komputery...
    • avatar
     -AKATSUKI-
     4
     XBOX I MS wrzystko mowi za siebie, podziekuje albo i nie i zostaje przy PC.
     • avatar
      Artik
      4
      Jestem posiadaczem PC, PS1, PS3 i Xbox360. W PS3 interfejs jest lepszy, to znaczy lepiej mi pasuje. Na 90% zdecydowany jestem na zakup PS4 w drugiej połowie grudnia o ile będzie w Polsce. Xbox One odpuszczam.
      • avatar
       Bichits
       1
       "materiał rejestrowany będzie nawet 30 sekund przed wypowiedzeniem odpowiedniej komendy" Pozdrowienia ze szczególną dedykacją do fapbojów xboxa. Nawet nasze procesory w komputerach dają możliwości szpiegowania. :/
       • avatar
        Keifanel
        1
        I tak xbox one to kupa bo szpieguje
        • avatar
         michael85
         1
         Nie kupię nigdy tej konsoli ale wiem że jeśli czymś zaskoczą klientów to będą to z pewnością beznadziejne kafelki.
         • avatar
          Marucins
          0
          Już M$ mnie zaskoczył ale w Win8

          (..)
          • avatar
           ZiemoOne
           0
           Microsoft by mnie zaskoczył gdyby dało się interfejs kafelkowy w win8 obsługiwac ich padem, co w sumie jest oczywiste, ale jednak nie działa :D
           • avatar
            wdowa94
            0
            No kto by się spodziewał że kafelki pierdykną na nasz TV/ SmartTV/ Monitor/ SmartMonitor/ EinsteinFony