Konsole do gier

Xbox powołał specjalny zespół. W tle konsola nowej generacji

przeczytasz w 2 min.

Xbox nowej generacji ma zapewnić “największy skok technologiczny w historii”, a prace ruszyły “pełną parą” - tak wynika z ujawnionej wewnętrznej korespondencji. Co więcej, pojawia się kwestia wstecznej kompatybilności, za którą ma odpowiadać nowo powołany zespół w Xbox.

Nowa konsola Xbox - za tą frazą kryją się dwie rzeczy. Po pierwsze, od dłuższego czasu mówi się o odświeżonej wersji Xbox Series X. Ba, wyciekły nawet zdjęcia nowego Xboxa, które nie zwiastują większych zmian poza tym, że mowa o sprzęcie pozbawionym napędu. Po drugie, konsola nowej generacji Xbox - co prawda zdjęć nie ma, ale są za to arcyciekawe doniesienia.

Konsola Xbox nowej generacji - co wiadomo?

Redakcja Windows Central dotarła do wewnętrznej korespondencji Xbox. Sarah Bond - prezes działu Xbox - ponownie wspomina o “największym skoku technologicznym” w kontekście konsoli nowej generacji. Z wiadomości wynika, że prace nad sprzętem ruszyły “pełną parą”.

Skoro mowa o nowej generacji sprzętu, to nie sposób pominąć tak istotnej kwestii, jaką jest wsteczna kompatybilność. Tu również pojawiają się ciekawe doniesienia, bowiem utworzono “nowy zespół zajmujący się konserwacją gier”.

"Opieramy się na naszej bogatej historii zapewniania naszym graczom kompatybilności wstecznej i nadal jesteśmy zaangażowani w udostępnianie niesamowitej biblioteki gier na konsolę Xbox, aby mogły się nią cieszyć przyszłe pokolenia graczy.” - wyjaśnia Sarah Bond w ujawnionej korespondencji.

Xbox ma plan na wykorzystanie sztucznej inteligencji w grach

Idąc dalej, jedną z innowacji Microsoftu ma być wykorzystanie sztucznej inteligencji w grach. To będzie nie tylko nowość dla graczy; narzędzia AI przyspieszą pracę programistów, usprawnią szeroko pojęty proces twórczy.

Pierwsze sygnały na temat AI w grach Xbox otrzymaliśmy w ubiegłym roku - nawiązanie wieloletniego partnerstwa Microsoft z Inworld nie pozostawia złudzeń. W wyniku tej współpracy powstanie narzędzie, które będzie asystentem twórcy odpowiedzialnego za tworzenie narracji czy fabuły. Narzędzie ma pozwolić na integrację silnika postaci AI z klientem gry, co zwiastuje wysyp dynamicznie generowanych dialogów, a może nawet i zadań.

Z pewnością więcej dowiemy się w trakcie Xbox Games Showcase 2024. Aktualnie nie wiemy, kiedy należy spodziewać się tego wydarzenia. Znowu można powołać się na zakulisowe doniesienia, bowiem one sugerują, że wielki pokaz odbędzie się 9 czerwca 2024 r.

Źródło: Windows Central

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    PerfectDAY
    2
    Na razie jest za mało konkretów, by można byłoby się czymkolwiek podniecać. Zresztą, samo hasło "największy skok technologiczny w historii", też tak naprawdę nic nie znaczy, bo można je podpiąć za każdym razem, gdy premierę ma nowa konsola.