• benchmark.pl
 • Gry
 • XCOM: Enemy Unknown: data premiery gry oraz nowe informacje i filmik
Gry

XCOM: Enemy Unknown: data premiery gry oraz nowe informacje i filmik

przeczytasz w 1 min.

Nadciąga UFO

Jest wreszcie potwierdzona data premiery spadkobiercy jednej z najlepszych strategii, której początki sięgają połowy lat 90. ubiegłego wieku.

Co prawda XCOM: Enemy Unknown będzie raczej daleko do legendarnego tytułu MicroProse, ale i tak zapowiadana na 12 października premiera, będzie sporym wydarzeniem.

XCOM: Enemy Unknown gra kosmita
Zawsze przechodzę przez jezdnię na zielonym świetle!

Wydawca, firma 2K Games obwieścił również, że gracze w Stanach Zjednoczonych będą mogli walczyć z kosmitami już trzy dni przed oficjalną premierą dla reszty świata. Oczywiście w wypadku konfliktu tej skali do walki z najeźdźcą staną ramię w ramię właściciele PC, oraz konsol Xbox 360 i PlayStation 3.

Wiadomo już również, że na rynku pojawi się także specjalna edycja kolekcjonerska, jednak wyłącznie na PC, natomiast osoby, które zdecydują się na zakup przedpremierowy dostaną dodatkowo zestaw dwóch zbroi (Hyperion i Reaper), możliwość przemalowania pancerza oraz dodatkowego bohatera wzorowanego na żołnierzu ze starożytnego UFO.


Najnowsze video z serii "pamiętnik dewelopera".

We wspomnianej edycji specjalnej, dostępnej tylko na blaszaku, znajdziemy na pewno artbook, naszywkę, plakat, ścieżkę dźwiękową z gry oraz bliżej nieokreślone niespodzianki. Na razie musimy jeszcze poczekać na info o cenie tego pakietu, która zapewne będzie niemała.

Czy XCOM: Enemy Unknown konstruowany obecnie we Firaxis okaże się godnym następca klasycznej serii strategii sprzed lat?
 

Więcej o grach:

Źródło: 2kgames

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  agnus
  8
  Jedna z niewielu gier, na którą warto czekać. Oczywiście mówię o pokoleniu 30+ ;)
  Już niedługo.. już za moment. Pozycja obowiązkowa dla fanów starego UFO, bo chyba te produkcje, które ukazywały się w miedzyczasie można sobie darować.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   mam tylko nadzieję, że nie będzie to takie rozczarowanie jak dotychczasowe sequele i próby naśladowania oryginału, ale jak na razie jestem dobrej myśli, X-COM to była dla mnie pierwsza gra, przy której faktycznie zarywałem noce i nie powiem, mógłbym do tego wrócić ;-P
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Polecam Legend Of Grimrock. Gra ma nowoczesną oprawę i interfejs natomiast zasady gry są 100% klasyczne.
    Dostępna jest w polskim gog.com oraz działa prawidłowo pod linuksem.