Karty graficzne

XFX Radeon RX 5500 - pierwsze zdjęcia niereferenta

przeczytasz w 1 min.

Niereferencyjne wersje poszczególnych producentów zbliżają się coraz większymi krokami. Co przygotowuje dla nas XFX?

Za nami premiera karty graficznej Radeon RX 5500 – słabsze Navi początkowo znajdzie zastosowanie w gotowych zestawów komputerowych, ale niebawem będzie dostępne też w niereferencyjnych wersjach poszczególnych producentów. Jeden z pierwszych takich modeli przygotowuje firma XFX.

Niereferencyjny Radeon RX 5500

Serwis VideoCardz opublikował zdjęcia tajemniczej karty graficznej XFX – podobno jest to model Radeon RX 5500 w jednej z topowych wersji THICC II.

XFX Radeon RX 5500 THICC II

Karta bazuje na układzie graficznym Navi 14 z 1408 procesorami strumieniowymi i dysponuje 8 GB pamięci GDDR6 128-bit. Dokładne taktowania jeszcze nie są znane, ale możemy podejrzewać fabrycznie podniesione zegary.

XFX Radeon RX 5500 THICC II

XFX Radeon RX 5500 THICC II

Do chłodzenia konstrukcji wykorzystano autorski cooler z dwoma dużymi wentylatorami. Nie zabrakło też płytki backplate na rewersie PCB. Karta dysponuje czterema wyjściami obrazu: 2x DVI-D, HDMI i DisplayPort, a dodatkowe zasilanie doprowadza 8-pinowe złącze.

Radeon RX 5500 - zapowiedź

Niereferencyjne wersje Radeona RX 5500 mają pojawić się jeszcze w tym kwartale. Ile trzeba będzie zapłacić za sprzęt? Tego nie wiadomo.

Źródło: XFX

Warto również zobaczyć:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sudss
  7
  Najbardziej czekam na niereferencyjne wersję tych kart od sapphire'a, bo konstrukcje RX z serii 500 mieli bardzo udane.
  • avatar
   Konto usunięte
   4
   jak jest pod kaloryferem, to jest trudno ocenić. Ale widzę jedną dobrą rzecz, tj. użebrowanie poziome na kaloryferze, dzięki czemu połowa wentylowanego powietrza jest wydmuchiwana wprost na zewnątrz.

   Szkoda tylko że wszystkie żebra mają tę samą wysokość. efektywniej to pracuje jeśli co drugie żebro jest niższe, bo tak gęste użebrowanie mocno tłumi przepływ powietrza, więc musi być siłowo przepychane przez wiatrak. gęste żebra mają sens właściwie tylko w gęsto upakowanych serwerach, gdzie w mocno ograniczonej przestrzeni upycha się maksimum elektroniki.

   Szkoda że nie wiemy jak jest pod spodem, czy pamięci stykają z kaloryferem czy nie. to samo dotyczy regulatorów napięcia. Szkoda też że nie ma fotki od strony złącza, też byśmy się czegoś dowiedzieli. wolałbym tę grafę zobaczyć w stanie rozmontowanym :)
   • avatar
    Kenjiro
    3
    XFX THICC kojarzy mi się tylko ze źle zaprojektowanym, a co gorsza niewłaściwie zamontowanym układem chłodzenia, który smaży pamięci na Radkach 5700. Żenującym jest, gdy zwykli śmiertelnicy muszą poprawiać inżynierów...