Smartfony

Xiaomi Mi 7 z czytnikiem linii papilarnych pod wyświetlaczem

przeczytasz w 1 min.

Xiaomi Mi 7 będzie oferował jedną z największych innowacji, jakie wkraczają na rynek smartfonów. Nie wszystkim spodoba się jednak, iż producent zdecyduje się na wyświetlaczem z wcięciem.

Nie znamy jeszcze daty premiery Xiaomi Mi 7, ale wygląda na to, że zbliża się ona coraz większymi krokami. Znacząco wzrasta bowiem ilość doniesień na temat nowego modelu chińskiego producenta.

I niektóre z nich wyglądają bardzo interesująco. Lei Jun, a więc CEO Xiaomi potwierdził, że Xiaomi Mi 7 będzie mógł pochwalić się czytnikiem linii papilarnych pod wyświetlaczem. Ten rok może być dla omawianego rozwiązania przełomowy, niektórzy z producentów już je zastosowali, a inni się do tego przymierzają.

Xiaomi Mi 7 czytnik linii papilarnych

Można zastanawiać się, czy ostatecznie zadebiutuje tylko Xiaomi Mi 7. Wcześniejsze przecieki sugerowały bowiem, że jednocześnie światło dzienne ujrzy także Xiaomi Mi 7 Plus i to właśnie on zaoferuje czytnik linii papilarnych pod wyświetlaczem.

Mniej optymistycznie przyjęte zostanie to, iż wyświetlacz będzie miał wcięcie w górnej części. Tego przedstawiciele producenta jeszcze nie potwierdzili, ale wszystkie inne źródła są co do tego zgodne. Otwierająca tę publikację grafika to jeden z ostatnich renderów, który przygotowany został w oparciu o dotychczasowe przecieki.

Czego jeszcze spodziewać się po Xiaomi Mi 7? Pewniakiem jest procesor Qualcomm Snapdragon 845, który otrzyma do pomocy 6 GB lub 8 GB pamięci RAM. Nie powinno zabraknąć też podwójnej kamery głównej.

Źródło: gsmarena, Science and Knowledge (foto)

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PeterMac
  0
  "Ten rok może być dla omawianego rozwiązania przełomowy, niektórzy z producentów już je zastosowali, a inni się do tego przymierzają."

  Ktorzy niby juz zastosowali takowe rozwiązanie ?
  • avatar
   maciuch2
   0
   Dejta oleda albo amoleda jeszcze i będzie super.
   • avatar
    Cacek93
    -2
    Nie rozumiem co mają wszyscy do wyświetlaczy z wcięciem. Sam pomysł nie jest zły, leży jego implementacja. Przecież to pole może być traktowane jako dodatkowy wyświetlacz na powiadomienia / stan baterii / sieć podczas przykładowo oglądania filmu na youtube. Jest multum możliwości na jego wykorzystanie. Natomiast jeśli aplikacje mają z tym problem powinna być opcja wyłączenia tych pixeli.