Mobile

Xiaomi i Huawei planują smartfony z zakrzywionymi ekranami

przeczytasz w 1 min.

Bardzo prawdopodobne, iż w kolejnych miesiącach na rynku zagości większa liczba smartfonów z zakrzywionymi ekranami.

Galaxy Note Edge

Przystankiem na drodze do w pełni elastycznych smartfonów mają być modele, w których wyświetlacze są zakrzywione. Obecnie na myśl o takowych przychodzi nam głównie Samsung (chociażby z racji Galaxy Note Edge i linii Galaxy S Edge), ale wkrótce może się to zmienić.

Wedle najnowszych doniesień do gry włączyć chcą się bowiem chińscy producenci i to ci, którzy w ostatnim czasie mają do powiedzenia naprawdę sporo. Za takich śmiało uznawać można bowiem Xiaomi oraz Huawei.

Niestety na bliższe konkrety nie można jeszcze liczyć. Spekuluje się jednak, że w przypadku Xiaomi modelem z zakrzywionym ekranem będzie Mi Note 2.

W kontekście Huawei mówi się natomiast o nowym przedstawicielu linii Mate i jednocześnie wyklucza ewentualność, iż zakrzywiony ekran pojawi się we flagowym Huawei P9. To akurat nikogo zaskakiwać nie powinno, ponieważ jego premiera odbędzie się już 6 kwietnia, a do tej pory nic ewentualnej obecności zakrzywionego ekranu nie sugerowało.

Źródło: ibtimes, gsmarena

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    4
    Kurde, z tylu trendów w dzisiejszych ekranach musieli akurat wybrać zakrzywione rogi, które są przydatne po wuju, zamiast zainwestować w nietłukące się ekrany.