Smartfony

Xiaomi podbija Europę - imponujące statystyki wzrostu sprzedaży

przeczytasz w 1 min.

Najnowsze statystyki pokazują, iż w Europie sprzedaje się nieco mniej smartfonów niż w poprzednim roku. Niektórzy nie mogą jednak narzekać, Xiaomi kosztem konkurentów zdobywa coraz więcej klientów.

O popularności smartfonów mówi się bardzo często. Ogrom nowych modeli sprawia, że niektórym producentom coraz trudniej znaleźć klientów, co mocno uwidacznia się ostatnio na naszym kontynencie. Statystyki opublikowane przez Canalys pokazują jednak, iż problemy jednych są na rękę innym.

Wspomniana firma analityczna przedstawiła dane dotyczące sprzedaży smartfonów w pierwszym kwartale tego roku. W porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku, mieszkańcy naszego kontynentu kupili o 6,3% mniej smartfonów. Największe spadki sprzedaży zanotowane zostały w zachodniej części Europy, u nas i u naszych wschodnich sąsiadów rynki nie są jeszcze tak nasycone.

smartfony sprzedaż Europa Q1 2018

Zaskoczenia nie budzą najpopularniejsze marki smartfonów. Największymi rynkowymi udziałami wciąż mogą pochwalić się firmy Samsung oraz Apple, ale w ujęciu rok do roku zanotowały one duże spadki sprzedaży.

Zupełnie inaczej jest w przypadku dwóch najbardziej rozpoznawalnych chińskich firm - Huawei i Xiaomi, które mogą cieszyć się wzrostem sprzedaży. Szczególna uwaga należy się tutaj Xiaomi, które wedle danych Canalys wręcz podbija Europę. W porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku, zainteresowanie smartfonami Xiaomi było większe o ponad 999%.

smartfony Europa Q1 2018

Nie zabrakło też wzmianki dotyczącej ostatnich trendów. Wzrost sprzedaży smartfonów z wyświetlaczami o proporcjach 18:9 czy podwójnymi kamerami nikogo dziwić nie może, tego typu modeli pojawia się przecież coraz więcej. Częściej korzystamy także z urządzeń wyposażonych w dual SIM.

smartfony sprzedaż Europa Q1 2018 trendy

Źródło: canalys

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HypnoSq
  11
  Co Nokia robi na 5 miejscu? Oni wypuszczają jeszcze jakieś telefony warte uwagi?
  • avatar
   R2rr0
   8
   Nieźle... Szczególnie mnie to nie dziwi.
   • avatar
    mutissj
    3
    Bardzo dobrze, samsung i apple niech tracą
    • avatar
     bodziokrak
     3
     Sam się obawiałem kupując taki tele, ale teraz po roku użytkowania zastanawiam się jak mogłem wydawać taką kasę za bardziej markowe.
     • avatar
      Renji
      1
      Piątek miejsce NOKIA, jakoś jest to dla mnie strasznie podejrzane. Przecież takie statystyki powinny sie też mniej więcej zgadać z preferencjami znajomych. Mówię tutaj o szerokim gronie znajomy. Można sie zgodzić i często pojawia sie obecnie Huawei a Xiaomi rządzi. Oczywiście spada liczba samsungów sony itp. Ale nokia, u nikogo ze znajomych nie widziałem w ostatnich latach.
      • avatar
       Gatts-25
       0
       Jeżeli Apple ujawni ,że pracuje nad czymś na czym zyskamy wszyscy i co jest powodem rozwoju to w miłą chęcią skorzystam w końcu z ich urządzenia nawet kosztem swoich zasad bo zawsze lubiłem ingerować bardziej w system niż na to pozwala Apple.W przeciwnym razie wolę marki ,które robią coś w kierunku rozwoju.
       • avatar
        wojciechu15
        0
        Nie ma co się dziwić, że Samsungowi i Apple udziały spadają. Każdy kto kupił ich telefon w ciągu ostatnich 3 lat nie ma żadnej potrzeby zmieniać na nowy model, bo poprzedni jest po prostu nadal bardzo dobry. Chyba nawet najwięksi fanboye znudzeni są już zmianą modelu co roku na na kolejny za 1000 euro różniący się kilkoma drobiazgami.