• benchmark.pl
 • Mobile
 • Xperia Z3+ i Z4 Tablet nie obsługują kontrolera DualShock 3, a to dopiero początek
Mobile

Xperia Z3+ i Z4 Tablet nie obsługują kontrolera DualShock 3, a to dopiero początek

przeczytasz w 1 min.

Dlaczego zdecydowano się na taki krok?

DualShock 3 Xperia Z

Urządzenia mobilne coraz częściej wykorzystywane są do gier, co z racji rosnących mocy obliczeniowych i przekątnych ekranów dziwić nie może. Najbardziej problematyczne cały czas wydaje się sterowanie i dlatego też właściciele urządzeń z serii Sony Xperia cenią sobie z pewnością wsparcie dla kontrolerów DualShock. Niestety zachodzą tutaj spore zmiany.

Japoński producent poinformował dziś oficjalnie, że Xperia Z3+Xperia Z4 Tablet, a więc najnowsze propozycje w jego ofercie, nie współpracują  z DualShock 3. Właścicielom wspomnianych urządzeń pozostaje teraz jedynie sięgnięcie pod DualShock 4, czyli pada z konsoli PlayStation 4.

Dlaczego zdecydowano się na taki krok? Tego producent niestety nie wyjaśnił, chociaż już pojawiają się głosy, że i tym sposobem producent zachęcić chce część graczy do przesiadki na nowszą konsolę. Mniej rygorystyczni użytkownicy sugerują raczej kwestie związane z oprogramowaniem.

Xperia Z3+ i Z4 Tablet DualShock 3Xperia Z3+ i Z4 Tablet DualShock 4

Niezależnie od tego kto ma rację wygląda na to, że jest to dopiero początek. Producent wyraźnie daje bowiem do zrozumienia, że kolejne urządzenia pożegnają sie z wsparciem dla DualShock 3 po aktualizacji do Androida 5.1. A już od jakiegoś czasu wiemy, że lista modeli oczekujących tej wersji systemu jest dość długa.

Źródło: xperiablog, stuff

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sebastianzola
  1
  Przecież Dualsjock 4 jest droższy to w czym problem :)
  • avatar
   dynamite
   0
   Błąd w tytule: wpierają
   • avatar
    COD418
    0
    Yyy mam Xperie Z na lolipope i mimo że wszystkie inne nowsze zetki dostały także wsparcie dla DS4 to ja nie. Jest tylko DS3, ale jeśli i jego usuną to co to ma być? Przynajmniej DS2 chodzi po USB u mnie bez problemu może to zostawią w spokoju.
    • avatar
     adivxv5
     0
     3000zł za Z3+ co za żart.