Gadżety

Poręczny skaner 3D z Intel RealSense w środku

przeczytasz w 1 min.

Urządzenie jest w stanie zeskanować obiekt o niemal każdym kształcie.

XYZ Handheld 3D Scanner
foto: Chris Wood/Gizmag.com

Co byście powiedzieli na niedrogi, poręczny i łatwy w użyciu skaner 3D, dzięki któremu można by generować kolorowe, trójwymiarowe modele niemal wszystkiego co nas otacza? Pytamy, bo takie właśnie urządzenie podczas targów IFA 2015 zaprezentowała firma XYZ Printing.

U podstaw ważącego zaledwie 198 gramów skanera firmy XYZ Printing znajduje się technologia Intel RealSense, która zapewnia szybkie i dokładne skanowanie i przetwarzanie obrazu. Urządzenie łączy się z komputerem za pośrednictwem przewodu USB 3.1. Pecet musi być również wyposażony w procesor Intel Core 4. generacji oraz system Windows 8.1 lub nowszy.

XYZ Handheld 3D Scanner wygląd

Urządzenie jest w stanie zeskanować obiekt o niemal każdym kształcie. Maksymalny format zaś to 60 x 60 x 30 centymetrów, przy czym producent twierdzi, że wymiary te mogą w przyszłości ulec znaczącemu zwiększeniu (nawet do rozmiarów przeciętnego człowieka). Raz zeskanowany przedmiot może być następnie otworzony i zmodyfikowany dzięki dołączonemu oprogramowaniu, po czym przesłany do drukarki 3D.

Premiera skanera już w listopadzie. Jego cena została ustalona na 199 euro.

Źródło: Gizmag, SlashGear, XYZ Printing

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kitamo
  3
  Jakosciowo to daleko mu do prawdziwego skanera 3d, ale przynajmniej jest w miare poręczny i cena nie niszczy bardziej przecietnego uzytkownika.
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   Miło widzieć jak dynamicznie rozwijają się technologie druku i skanowania 3d, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, 3d czasu rzeczywistego oraz tworzenie indywidualnych produktów również w czasie rzeczywistym i praktycznie na dowolnym urządzeniu. Aż trudno sobie wyobrazić jak świat zmieni się w ciągu kolejnych 5 lat. W Polsce i Europie słabo to się kręci, ale w USA panuje już boom na najnowsze technoligie 3d i 3dRT, a VR mają już nawet w popularnych sieciach restauracji żeby dzieciaki miały się czym bawić w miedzyczasie.