Internet

W końcu i tak kupisz YouTube Premium

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
60 komentarzy Dyskutuj z nami

Będzie więcej reklam w serwisie YouTube i jeśli nic się w tym temacie nie zmieni, to pewnie i tak ostatecznie wykupimy YouTube Premium – jakkolwiek nieatrakcyjna byłaby ta usługa.

Więcej reklam na YouTube. Pojawią się nawet na filmach małych twórców

Do tej pory mniejsi twórcy na YouTube nie mogli dołączyć do programu partnerskiego i zarabiać na reklamach, toteż materiały promocyjne nie były wyświetlane na ich filmach. Pierwsza część tego zdania pozostaje aktualna, ale nowy regulamin zakłada, że reklamy będą mogły się pojawiać w takich przypadkach. Autorzy po prostu nie będą otrzymywać z tego tytułu żadnych korzyści. 

Zatem dla twórców ta zmiana ma niewielkie znaczenie. Może jednak odegrać ważniejszą rolę w przypadku samych widzów, którzy po prostu częściej będą natrafiać na reklamy podczas oglądania filmów na YouTubie. 

YouTube Premium rozwiązaniem twoich problemów?

Google wie, że nie lubimy reklam i mało tego – ma już rozwiązanie naszego problemu. Jest nim naturalnie YouTube Premium – abonamentowy program, który ukrywa wszystkie reklamy w serwisie i aplikacji, a dodatkowo pozwala słuchać treści w tle, pobierać i oglądać filmy offline oraz korzystać z usługi YouTube Music Premium. Kosztuje to 24 złote miesięcznie i jeśli to tak dalej pójdzie, to pewnie wielu z nas będzie ostatecznie musiało doliczyć ten wydatek do listy comiesięcznych opłat. 

Jedyną alternatywą jest korzystanie z adblockera, do czego nie zamierzamy w żaden sposób zachęcać. Zresztą nie zdziwimy się, jeśli Google wprowadzi skuteczne rozwiązanie blokujące możliwość korzystania z takiego narzędzia na YouTube. A jeśli tak się faktycznie stanie, to liczba subskrybentów YouTube Premium może lawinowo rosnąć. Wątpliwy jest bowiem scenariusz, by użytkownicy uciekli – szczególnie, że serwis jest aktualnie bezkonkurencyjny. 

Wyjaśnijmy może na koniec, co to oznacza „mały twórca”. Otóż mówimy wówczas o kanale z liczbą subskrybentów mniejszą niż 1000 i wynikiem oglądalności gorszym niż 4000 godzin oglądania filmów w ciągu ostatnich 12 miesięcy. 

Źródło: YouTube, Engadget

Czytaj dalej o YouTube: 

Komentarze

60
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dizzy
  25
  YouTube Vanced pozdrawia wersję premium :D
 • avatar
  piterk2006
  21
  Adblocka nie da się skutecznie zablokować. Poza tym skoro sami wciskają reklamy wszędzie i na siłę (co przeczy ich promowaniu nieinwazyjnych przydatnych reklam) to jeszcze więcej ludzi zacznie używać adblocków. Krzywa Laffera - im bardziej dokręcisz śrubę tym mniej będziesz dostawać bo więcej ludzi zacznie kombinować.
 • avatar
  KENJI512
  16
  Jakich reklam?
  To na YouTube są reklamy?

  (Polecam Adblock :D)
 • avatar
  PrestoEnzo
  14
  Alternatywy staną się bardziej popularne.
  Ludzie zaczną z nich korzystać.
  Youtube - kaput.
 • avatar
  vandam
  11
  jest inne rozwiązanie - przestać wchodzić na stronę?
 • avatar
  Arnett
  11
  Z 5-7zł za brak reklam im bym zapłacił, ale 24zł i masa zbędnego szmelcu którego nie będę używać to zdzierstwo.
 • avatar
  Dekard
  3
  Może im się już nie opłaca utrzymywać darmowego YT i nie mają nic do stracenia, ale chińskie platformy tylko czekają aż użytkownicy stracą zainteresowanie usługami Google.
 • avatar
  Koriolan
  2
  Już za chwileczkę już za momencik będą inne opcje. Wykup dodatkową pojemność Google Drive, albo kartę kredytową Google i zapłac nia minimum XXX rocznie, albo kup ubezpieczenie przez Google albo... i będzie YT Premium z dużą zniżką.
  Za dużo jest tych abonamentów. Tu 20 zł tu 25 tu 28 tu 43 i nagle niezauważalnie w skali miesiąca wychodzą naprawdę znaczące pieniądze>
 • avatar
  angelboy
  1
  wkurzyłbym się gdyby ktoś na moich filmikach zamontował reklamy na które się nie godzę, na szczęście są inne portale :) i tak właśnie powolną śmiercią zdychają giganci
 • avatar
  Tal-Rash
  1
  VANCED. I po temacie.
 • avatar
  develoop
  1
  I jak zwykle na srajfona takich aplikacji jak YouTube Vanced to niema.
 • avatar
  cattani43
  1
  Taka polityka firmy doprowadzi w końcu do bankructwa tak jak jest to powszechne u największych w USA od kilku lat. Wszyscy mają kłopoty, ale "wirtualny" pieniądz to nie to samo co pieniądz. Amerykanie karzą wierzyć wszystkim w takie bajki, ale powoli staje się to przeszłością. Nie można bez końca co rok mieć zysków bo matematyka jest tylko jedna i nie da się zmienić jej zasad można je naginać albo podawać fałszywe wyniki. Kto nie może żyć bez YT zapłaci, a kto może sobie daruje.
 • avatar
  JakPak00
  0
  Adblock Plus, uBlock Origin, Ghostery i reklamy znikają wszędzie, na smartphonie root + rom i alternatywna aplikacja do youtube i też brak reklam i nawet działa w tle z wygaszonym wyświetlaczem bez kupowania premium.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Plugawy tytuł, choćby ktoś dał mi w pysk.
  A takiego... prędzej oleje YT na rzecz Bitchute niż zapłące google haracz za uwolnienie od skrajnie natrętnych reklam które są w stanie przerywać materiał co kilka minut. Po za tym, jest masa dodatków do FireFox-a blokujących reklamy na YT.
 • avatar
  piomiq
  0
  "Będzie więcej reklam w serwisie YouTube i jeśli nic się w tym temacie nie zmieni, to pewnie i tak ostatecznie wykupimy YouTube Premium "
  Autor chyba nie zdaje sobie sprawy z istnienia oprogramowania potrafiącego omijać reklamy na YouTube
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  Powtórzę klasyka: "to w internecie są reklamy 0_0 ?"
 • avatar
  Dariosex
  -1
  '' to pewnie i tak ostatecznie wykupimy YouTube Premium''

  Rczej ty kupisz lub wy kupicie! Ja mam torrenty! Pozdrawiam
 • avatar
  polo n
  -2
  Ja tam korzystam z Premium już od chyba 2 lat i jestem zadowolony bardzo , żadnych reklam , do tego mam youtube music więc nie muszę kupować subskrypcji Spotify które kosztuje 19,99zł /msc. A reklam bardzo nie lubie :-).
 • avatar
  awesome1337
  0
  no cóz, ktoś musi płacić za hostowanie tych miliardów filmów
  reklamy reklamami, ale hostowanie godziny filmu 1080p z komuni Jesiki który na przestrzeni 5 lat obejrzy 20 osób kosztuje dokładnie tyle samo co hostowanie godziny filmu 1080p z milionami wejść

  a zysk z jednego i drugiego jest nieporównywalny

  na plus jest to że mając premium twórcy których oglądamy dostają dużo więcej kasy za każde nasze wejście na ich filmik
  jeżeli ktoś chce wspierać content który najczęściej ogląda to premium jest naprawde bardzo dobra opcja
 • avatar
  ini2001
  0
  vanced fajna sprawa, addbloker jeszcze lepsze tylko...
  ja oglądam yt na tv 55 cali c8 oled, on co prawda ma androida, ale żadne blokady nie działają :{
  i nawet jak odpalam vanced na komórce i wysyłam na tv, to on odpala własną przeglądarkę i wali reklamy :{
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  W Indiach opcja family wychodzi po 9zł. Wystarczy VPN i kupno przez YouTubeMusic z jakimś indyjskim adresem rozliczeniowym.
 • avatar
  xfire25
  0
  Wszystko rozchodzi się o kasę. Reklamy w kanałach, które nie zbierają korzyści finansowej i nie naruszają żadnych praw autorskich to nieporozumienie. Może wprowadźmy też do gier indie obowiązkowe reklamy np. gier AAA ze steam?
 • avatar
  Xaros
  0
  Twitch sobie poradził
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  to się w trybie deweloperskim zainstaluje alternatywę dla youtube i tyle.
 • avatar
  Damian Szymański
  0
  Prędzej sczeznę niż kupię YouTube Premium. Sorry Google boys, not this time.